Oficjalnie: Francisco Trincão wypożyczony do Sportingu [Aktualizacja 14:55]

Julia Cicha

13 lipca 2022, 14:03

FCBarcelona.es

15 komentarzy

Fot. Getty Images

FC Barcelona opublikowała komunikat, informując o wypożyczeniu Francisco Trincão do Sportingu na jeden sezon. Portugalczycy mają opcję kupna gracza po zakończeniu tego okresu.

Trincão trafił do Barçy latem 2020 roku z Bragi. W sezonie 2020/21 rozegrał 42 mecze, notując trzy gole i dwie asysty. Zadebiutował w Lidze Mistrzów, występując od pierwszej minuty w spotkaniu z Ferencvárosi na Camp Nou. W swoim dorobku ma Puchar Króla zdobyty w tamtej kampanii. Z kolei w minionym sezonie Portugalczyk przebywał na wypożyczeniu w Wolverhampton.

Aktualizacja 14:55

Sporting opublikował właśnie nieco więcej informacji na temat operacji. Za wypożyczenie klub zapłaci trzy miliony euro i będzie miał obowiązek wykupić 50% praw do piłkarza za kolejnych siedem milionów przy spełnieniu określonych warunków. Barcelona będzie posiadała prawo do odkupienia Trincão za 20-25 milionów w zależności od tego, kiedy się na to zdecyduje.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Niestety, można łatwo powiedzieć, ze janusze biznesu ale…gdyby ktoś chciał za niego zapłacić więcej to by go barca sprzedała z zyskiem, podobnie jak Lenglet, umtitiego, Pijanica itp…z tym, ze nam łatwo krytykować a chętnych płacących więcej brak…
Dobrze, ze chociaż się zabezpieczają na wypadek jakby się odbudował i ktoś chciał go kupić z portugali za nie niezłe pieniądze

Ja to rozumiem tak. Sporting może mieć 50% praw do piłkarza za 10 mln € (wypożyczenie plus wykup). Barcelona natomiast będzie mogła go odkupić za minimum 20 mln € (przy założeniu, że nastąpi to za rok). W związku z tym koszt odbudowania zawodnika w stolicy Portugalii wyniesie 10 mln € minus jego (roczne, chyba nie wysokie) wynagrodzenie. Czy dobrze myślę? A jeśli tak to mam wrażenie, że to dużo!

Hehe, kupili za 30, sprzedadzą za 7 jak się sprawdzi i może odkupią za 20-25 mln, mistrzostwo :)

No to teraz następni w kolejce do wyjebka Umtiti, Puig, Braith, Pjanic, Neto.. i jeszcze Mingueza

Miał być obowiązkowy wykup. Nie pykło. Szkoda

Jego gol z Betisem na 3:2 zapamiętam najbardziej!

Wreszcie jakieś konkrety

A to dopiero początek zalet.