Media: Porozumienie Barcelony z Leeds ws. Raphinhi, Brazylijczyk przyleci jutro do Katalonii [Aktualizacja 23:25]

Dariusz Maruszczak

12 lipca 2022, 20:45

Mundo Deportivo, Sport, RAC1

117 komentarzy

Fot. Getty Images

Wygląda na to, że saga transferowa z udziałem Raphinhi zmierza już ku końcowi. Mundo Deportivo informuje wręcz, że Brazylijczyk już jest piłkarzem Barcelony, choć na oficjalne ogłoszenie porozumienia trzeba będzie jeszcze poczekać. 25-latek może jednak przylecieć do Katalonii już jutro.

Kataloński dziennik momentami był sceptyczny ws. transferu Raphinhi, a jeszcze dwa dni temu donosił, że w obliczu przybycia Dembélé pozyskanie Brazylijczyka przestaje mieć tak duże znacznie. Tymczasem wieczorem tego samego dnia Gerard Romero poinformował o porozumieniu Barcelony i Leeds sprzed kilku dni ws. kupna gracza za 50 milionów euro + 10 milionów zmiennych. Uzgodnienie warunków potwierdzali później także angielscy czy brazylijscy dziennikarze, a także Fabrizio Romano. Ten ostatni twierdził jednak, że strony doszły do porozumienia ustnie, a dopiero dziś wpłynęła do angielskiego klubu oficjalna oferta na 58 milionów euro kwoty stałej, która może zwiększyć się poprzez zmienne do 68 milionów. Została ona przyjęta.

W tych okolicznościach Mundo Deportivo poinformowało niedawno, że Raphinha jest już piłkarzem Barcelony. Dziennik podaje, że klub porozumiał się z Leeds i zapłaci za 25-latka 58 milionów euro + 7 milionów zmiennych, czyli nieco mniej niż podawał Romano. Brazylijczyk ma zgodnie z tymi doniesieniami podpisać pięcioletni kontrakt.

Z kolei Sport i RAC1 uważają nieco ostrożniej, że Barça osiągnęła wstępne porozumienie z Leeds, a zawodnik przyleci jutro do Barcelony. Rozgłośnia twierdzi nawet, że Raphinha dysponuje już niezbędną dokumentacją, aby móc udać się z katalońską drużyną do Stanów Zjednoczonych, choć przyznaje, że dziś nie planuje się jeszcze oficjalnego ogłoszenia transferu. Sport podsumowuje, że ostatnie godziny negocjacji polegały na dopracowaniu zmiennych. W grę mogło wejść też oszacowanie wpływu aktywacji drugiej dźwigni finansowej na możliwość rejestracji 25-latka.

Aktualizacja

21:15 Fabrizio Romano potwierdza pełne porozumienie Barcelony z Leeds. Katalończycy mają zapłacić 58 milionów euro + 9 milionów zmiennych.

23:01 Fabrizio Romano pisze, że Raphinha podpisze kontrakt do 2027 roku. Brazylijczyk już planuje podróż do Barcelony, aby przejść badania. Kluczową rolę w transferze odegrał agent piłkarza i były zawodnik Barçy - Deco.

23:25 David Ornstein potwierdza, że Raphinha przyleci jutro do Barcelony.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Zdaje się że to ostatecznie pieczętuje los DeJonga, mojego ulubieńca :( Szkoda, ale cóż, Barca najważniejsza !!!

@maciach
Jeśli ktoś się nie sprawdził to normalne, że klub zastanawia się co jest dla niego najlepsze.

@pax Ja z tym nie dyskutuję i to nie miał być wcale sarkazm;). Ja go naprawdę po prostu bardzo lubię;)
« Powrót do wszystkich komentarzy