Mundo Deportivo: Niedługo kluczowe spotkanie ws. Frenkiego de Jonga [Aktualizacja 11:09]

Julia Cicha

11 lipca 2022, 11:00

Mundo Deportivo, Sport

30 komentarzy

Fot. Getty Images

Frenkie de Jong jest już w Barcelonie i pojawił się dziś rano w Ciutat Esportiva na badaniach medycznych. Jego przyszłość wciąż jest jednak niepewna, a dziennik Mundo Deportivo i Sport informują, że niedługo dojdzie do ważnego spotkania w tej sprawie. Barça chce rozwiązać tę kwestię przed wylotem na amerykańskie tournée.

Xavi chce jak najszybciej zacząć pracować z nowymi piłkarzami, by móc przygotować drużynę do początku sezonu, w którym czekają ją m.in. trudne wyjazdy na Anoeta i Sánchez Pizjuán. Z tego powodu warto jak najszybciej przeprowadzić wszystkie transfery, a do tego potrzebne będzie rozwiązanie kwestii przyszłości Frenkiego. Trener przekaże Holendrowi podjętą decyzję. Sam zawodnik chciały pozostać na Camp Nou, co potwierdził niedawno m.in. Ronald Koeman. Od dawna wiadomo jednak o zainteresowaniu ze strony Manchesteru United, a ostatnio do grona potencjalnych nowych pracodawców De Jonga dołączyła Chelsea. Barça będzie zainteresowana jego sprzedażą, jeśli zaoferowana kwota przekroczy 80 milionów euro.

Nie można jednak zapominać, że pozostanie pomocnika w Barcelonie nie będzie tragedią. Xavi uważa, że Frenkie przyda mu się w przyszłym sezonie, ale jeśli jednak nie będzie mógł na niego liczyć, najchętniej sprowadziłby Bernardo Silvę. Wykonano już pewne kroki w celu pozyskania Portugalczyka. Mundo Deportivo zapewnia, że już niedługo sytuacja się wyjaśni, a trener planuje spotkać się z Mateu Alemanym i dyrekcją sportową, by porozmawiać o sprawie. Z kolei Sport dodaje, że do tej pory nie rozmawiano z otoczeniem gracza o potencjalnej obniżce wynagrodzenia, która byłaby konieczna, gdyby miał on pozostać w Katalonii.

Kluby zainteresowane Holendrem również nie będą czekać wiecznie. Według informacji talkSPORT Manchester United zaczął już powoli planować inne transfery, ponieważ jest zdania, że Frenkie nie zgodzi się przyjść na Old Trafford. Celem Anglików ma być sprowadzenie Youriego Tielemansa i Rubena Nevesa, którzy dodatkowo będą dużo tańsi od gracza Barcelony. Co ciekawe, drugim z nich interesuje się także Blaugrana.

Aktualizacja 11:09

Juan Jimenez z ASa podaje, że relacje Frenkiego z klubem i z Xavim są chłodne, a jego motywacja niewielka. Trener był dla pomocnika wzorem w młodości, ale od ich pierwszego spotkania porozumienie między nimi nie było najlepsze.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Od początku jego przyjścia mówiłem że to Andre Gomese 2.0 i miliony przewalone. A ile hejtu sie za to nasłuchałem. Prosze mnie teraz przeprosić, wszyscy którzy mnie obrażali
konto usunięte

@Pinokio Czyli wedlug Ciebie, Frenkiej jest i gral jak Gomes?
No to mozemy Cie tylko przeorosic, ze my posiadamy wzrok a Ty nie.

@Pinokio Wcale tak nie mówiłeś... Widzę, że nos ci urósł xddd

@Pinokio akurat to portugalskie coś to może i mogło zawsze buty mu wiązać, co ty gadasz typie

@El dominatore skoro jest taki dobry, to czemu Xavi go chce sprzedać??

@Pinokio właśnie. Na swój poziom wszedł kilka razy i można to policzyć na palcach 2 rąk. Zatem nie spełnił pokładanych w nim nadziei. Na tej pozycji powinien być mózgiem drużyny i "rozdawać" podania do napastników. Inna sprawa, że u nas nie ma zwyczaju posyłania prostopadłych piłek. Ile to razy Auba lub Depay wybiegali ładnie, a nikt im nie podał, tylko do Alby lub skrzydłowego - taka oklepana historia. Dla mnie podanie na skrzydło powinno być opcją, jak nie idzie środkiem, szczególnie, że ze skrzydła nie wrzucamy na główkę jak Real i nie wycofujemy na linię pola karnego, bo nikt nie chce strzelać, tylko wolą wejść z piłką do bramki. Przez to ew. potencjał takiego grajka nie jest wykorzystywany :(
konto usunięte

@Pinokio Jak z dzieckiem….
« Powrót do wszystkich komentarzy