Media: Dembélé akceptuje propozycję Barcelony, klub poprawił ofertę za Raphinhę

Dariusz Maruszczak

9 lipca 2022, 07:58

MD, AS, RAC1, Fabrizio Romano, Sportitalia

56 komentarzy

Fot. Getty Images

  • Media są dość zgodne, że Dembélé zgodził się na propozycję Barcelony co do przedłużenia kontraktu, a porozumienie obu stron jest bliskie
  • Nie ma jednak pewności, czy Barça ostatecznie zdecyduje się znów związać z Francuzem
  • Katalończycy poprawili swoją ofertę dla Leeds United ws. Raphinhi

Wszystko wskazuje na to, że Dembélé został negatywnie zweryfikowany przez rynek i nie otrzymał ofert odpowiadających aspiracjom jego agenta Moussy Sissoko. W tej sytuacji Francuz miał zgodzić się na propozycję Barcelony, a porozumienie jest niemal osiągnięte. Do ustalenia pozostały jeszcze pewne szczegóły, ale zdaniem większości mediów nie są one tak znaczące, a Dembélé nigdy nie był tak blisko przedłużenia współpracy z Blaugraną. Podstawowe kwestie są już uzgodnione, a według RAC1 zawodnik mógłby podpisać dwuletnią umowę z obniżonym wynagrodzeniem o 40% w stosunku do poprzedniego kontraktu. Pewności co do powrotu Dembélé do Barcelony mieć jednak nie można, ponieważ klub musi jeszcze potwierdzić finalizację operacji, a wcale nie jest to tak pewne, biorąc pod uwagę inne ruchy Dumy Katalonii.

Jednocześnie media informują bowiem o poprawieniu oferty Barcelony dla Leeds United ws. Raphinhi. Fabrizio Romano uważa, że nie sięgnęła ona 60 milionów funtów, które proponuje Pawiom Chelsea, ale sam Brazylijczyk zamierza czekać na Blaugranę. Według Gianluigiego Longariego ze Sportitalia Barça i Leeds są teraz naprawdę blisko porozumienia. Nie ma pewności, czy Anglicy ostatecznie zaakceptują ofertę Barcelony, ale wydaje się jasne, że celem Raphinhi i jego agenta Deco jest przybycie piłkarza na Camp Nou. Jak donosi Sport, jest nawet możliwość, że Brazylijczyk już na początku przyszłego tygodnia przyleci do stolicy Katalonii, aby podpisać umowę, ponieważ wszystko jest na dobrej drodze. 25-latek już dawno temu uzgodnił warunki współpracy z Blaugraną, która zdaniem Mundo Deportivo oferuje za niego 50 milionów euro, a w opinii Sportu 55 milionów ze zmiennymi. Raphinha ma nawet nie lecieć z Leeds do Australii na tournée.

Sprawa wzbudza wiele spekulacji, czy określone posunięcia Barcelony nie są czasem elementem gry negocjacyjnej. Można też zastanawiać się, którego ze skrzydłowych Barça zdecyduje się pozyskać, choć pojawiają się nawet warianty, w których Katalończycy sprowadzają Dembélé już teraz, a Raphinhę dopiero po uruchomieniu drugiej dźwigni finansowej. Z kolei Javi Miguel z ASa podaje, że w klubie jest coraz więcej głosów przeciwko Francuzowi, a trenerzy mają inne priorytety. Pewne jest za to, że do Barcelony nie trafi Ángel Di María, który związał się z Juventusem.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
Coś pięknego - przez ponad poł roku księciunio ze swoim menadżerem zwodzili klub, już 10 innych klubów czeka na mnie pod bramą, a suma susmaru z podkulonym ogonem prosi żeby zostać i nawet już może zarabiać mniej byle zostać. Teraz Barca powinno go przetrzymać że procedury, że papiery itp. do ostatniego dnia okienko po czym powiedzieć ty jednak cie nie chcemy

@against_modern_football mi się wydaje, że gdyby Dembélé chciał odejść, to już dawno temu by to zrobił. Przecież od 1 stycznia mógł to zrobić.
Uważam, że Francuz chciał zostać w Barcelonie, a Barcelona postanowiła to wykorzystać i obniżyć mu pensję.

To co proponujesz jest niepoważne. Klub straciłby na wiarygodności i powadze.

@sendesara To nie chodzi że Dembele by chciał lub nie chciał tylko że jego jakoś nikt nie chce.

@sendesara "To co proponujesz jest niepoważne. Klub straciłby na wiarygodności i powadze."

Nawet nie próbuj tłumaczyć łebkom z fcbarca, że takie szczeniackie zagrywki w poważnym biznesie nie przejdą...

@against_modern_football Jak jest wolnym zawodnikiem, to choćby 25 września o 21:37 może się zgłosić do jakiegoś klubu czy go chcą. Jak nie będą mieli pełnej kadry względem ligowych limitów, to mogą go zarejestrować.
@sendesara Dlaczego straciłby wiarygodność - po prostu wycofali się z transakcji i tyle.

@QuentinTarantino jestem łebkiem xD Kluby odsyłają zawodników do klubu kokosa lub na trybuny m.in FCB z dembele bo nie chcą podpisać kontraktu - ale tak szczeniackie zagrywki nie przejdą w poważnym biznesie xD

@jabber21 oczywiście masz rację, tylko raz że kluby teraz go nie chcą jak nie mają skompletowanej kadry, a co dopiero jak będą miały komplet i jeszcze z jego wymaganiami finansowymi?

@against_modern_football Kto i kiedy wysłał Dembele do "klubu kokosa" czy tam na trybuny? Ty w ogóle oglądałeś ostatni sezon, gdzie Dembele do samego końca był ważnym zawodnikiem i Xavi z niego korzystał ile wlezie pomimo problemów z podpisaniem nowego kontraktu?
@QuentinTarantino poważnie pytasz? a co się działo na przełomie stycznia/lutego po tym jak dalej nie chciał podpisać kontraktu? Mecz z Bilbao, Alaves, Atletico później dopiero dostal z 15 minut z Espanyolem i w sumie to pewnie Xavi wyprosił zarząd żeby mógł z niego korzystać, a tak to by do końca sezonu oglądał boisko z trybun albo z ławki.
"Decyzję o tym, by pozostawić Francuza w domu, skomentował dyrektor sportowy Barcelony Mateu Alemany. - Rozumiemy, że jego decyzja jest taka, by nie grać dalej w klubie, więc my poinformowaliśmy go o naszej - nie włączając go do składu. Chcemy mieć w klubie piłkarzy, którzy poświęcają się dla klubu. Przekazaliśmy, że ma opuścić Barcelonę najszybciej jak to możliwe - stwierdził.
Więcej: https://sport.radiozet.pl/Pilka-nozna/La-Liga/Ousmane-Dembele-ma-jak-najszybciej-odejsc-z-klubu-Mateu-Alemany"
« Powrót do wszystkich komentarzy