Sport: Sergiño Dest zostanie w Barcelonie nawet w przypadku pozyskania Azpilicuety

Dariusz Maruszczak

9 lipca 2022, 09:30

Sport

13 komentarzy

Fot. Getty Images

Pogłoski o przybyciu Césara Azpilicuety i możliwej wymianie z Sevillą za Julesa Koundé wzbudzały wątpliwości co do przyszłości Sergiño Desta. Według dziennika Sport piłkarz zostanie jednak w Barcelonie.

Zgodnie z tymi informacjami Barça nie zamierza włączać Amerykanina do żadnej z operacji. Nawet przybycie innego prawego obrońcy Azpilicuety ma nic nie zmienić w tej materii, ponieważ Xavi potrzebuje dwóch prawych obrońców. Sport uważa, że Dest zostanie, o ile nie zmieni się w znaczący sposób konfiguracja kadry, czego klub obecnie nie rozważa. Zdaniem dziennika nazwisko 21-latka pojawiło się jednak w trakcie ostatnich rozmów władz Blaugrany z właścicielem Chelsea Toddem Boehlym, ponieważ The Blues byli zainteresowani włączeniem zawodnika do operacji związanej z Marcosem Alonso lub wspomnianym Azpilicuetą.

Sam Dest nie zmienił swojego zdania i zamierza zostać w Barcelonie. Klub stara się spełnić oczekiwania Xaviego, aby mieć na każdej pozycji dwóch wartościowych zawodników. Zaletą Amerykanina jest młody wiek, dzięki któremu może nadal się rozwijać. Być może w przyszłym sezonie będzie się uczył od doświadczonego Azpilicuety, który wydaje się coraz bliżej przybycia na Camp Nou. Według Mundo Deportivo Barça będzie musiała jednak na to poczekać, ponieważ Chelsea musi najpierw znaleźć następcę 32-latka. Podobnie ma wyglądać sytuacja Marcosa Alonso. Mimo to wydaje się, że z szacunku do barw klubowych Azpilicueta uda się jeszcze z drużyną ze Stamford Bridge do Stanów Zjednoczonych w oczekiwaniu na finalizację operacji.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Oby coś z niego było wreszcie
« Powrót do wszystkich komentarzy