Kwestia godzin, czyli podsumowanie porannych doniesień transferowych

Julia Cicha

8 lipca 2022, 13:30

MD, Sport, AS, Daily Mail

21 komentarzy

Fot. Getty Images

Clement Lenglet jest coraz bliżej Tottenhamu, a Barcelona przyspiesza negocjacje z Chelsea ws. kilku piłkarzy. Zapraszamy na podsumowanie dzisiejszych doniesień transferowych.

Raphinha

Sport: Barcelona złożyła ostateczną ofertę w wysokości 55 milionów euro + zmienne. To mniej niż Chelsea, ale piłkarz woli Barçę, co może pomóc w przeprowadzeniu transferu. W klubie panuje optymizm, ale nic nie jest jeszcze pewne. Skrzydłowy zaczął tymczasem treningi z Leeds. Z kolei trener tak skomentował sytuację gracza: „jego otoczeniu spieszy się, by znaleźć rozwiązanie. Wiem, że ma nadzieje, marzenia, zobaczymy w kolejnych dniach. Trzeba będzie codziennie patrzeć, czy jest jakiś progres”.

César Azpilicueta, Marcos Alonso

Sport: Niezależnie od przyszłości Frenkiego de Jonga Chelsea pozwoli tej dwójce odejść za rozsądne kwoty. Gracze spotkają się z klubem, ale raczej nie dojdzie do niczego aż do przyszłego tygodnia. Barça dogadała się już z Azpilicuetą i Alonso, a teraz domknie porozumienie z Chelsea, być może włączając w transakcję piłkarzy. Anglicy niedługo polecą do USA na tournée, a ich pobyt tam zbiegnie się z tym Barcelony, co może ułatwić nowym zawodnikom dołączenie do zespołu.

Samuel Umtiti

Sport: Trener Rennes powiedział: "Bardzo podoba mi się ten piłkarz, ale jestem w klubie, w którym nie zawsze zgadzamy się z naszymi wyborami. Potrzebujemy porozumienia, a istnieją wątpliwości odnośnie do stanu zdrowia Umtitiego. Rozumiem, że dla klubu jest to coś, co może wstrzymać operację. Rozmawiałem z graczem i on mnie uspokoił, ale ostatecznie wszystko okaże się na boisku. To mistrz świata i ma doświadczenie, którego potrzebujemy. Musimy porozmawiać wewnątrz klubu i zobaczymy, czy uda się dogadać".

Jules Koundé

AS: Chelsea jest skłonna zapłacić za obrońcę 60 milionów euro. Jeśli Anglicy lub jakaś inna drużyna nie domkną w końcu operacji z Sevillą, Koundé jest gotowy przejść do Barcelony. Nie będzie jednak czekał na Barçę, bo chce jak najszybciej rozwiązac sytuację.

Riqui Puig

Sport: Barcelona chce domknąć sprawę przed wyjazdem na tournée. Porto zgłosiło się po pomocnika i jest zainteresowane wypożyczeniem lub jego przyjściem za darmo. Nie wiadomo jednak, czy wychowanek otrzymałby tam odpowiednio wiele minut. Nie wyklucza się też, że Puig trafi do Benfiki, Lazio lub Fiorentiny.

Francisco Trincão

Sport: Niedługo zostanie ogłoszone wypożyczenie Portugalczyka do Sportingu. Klub będzie miał obowiązek go wykupić za około 20 milionów euro, jeśli piłkarz rozegra określony procent meczów.

Clement Lenglet

Sport: Stoper przeszedł już badania medyczne i niedługo zostanie ogłoszone jego wypożyczenie. Nie wiadomo tylko, czy zostanie zawarta opcja kupna.

Daily Mail, Mundo Deportivo: W wypożyczeniu Lengleta nie będzie opcji kupna. Tottenham zapłaci za nie oraz przejmie sporą część wynagrodzenia Francuza. Nie ogłoszono jeszcze oficjalnie operacji, bo istnieje niewielki problem z pozwoleniem na pracę w Anglii.

Rey Manaj

Mundo Deportivo: Barcelona doszła do pełnego porozumienia z Watfordem. W ostatnich dniach negocjowano ostatnie szczegóły i czekano na przejście przez napastnika badań medycznych. Manaj odejdzie na wypożyczenie, po którym jego kontrakt wygaśnie, a Barça zapewni sobie procent od jego przyszłego transferu.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ciekawe czy nasz klub przyglądał się Romagnoliemu - zwłaszcza, że obecnie bez klubu.

@artur_26 Romagnoli taki dobry że nikt go nie chce.

@Emhyr Gorszy niż Umtiti czy Langlet chyba nie jest - i cały czas w Milanie grał.

@artur_26 I po co nam taki placek?

@Emhyr Po to, po co Christiansen albo Alonso ;)

@waletpl no i kolega wam elegancko odpowoedzial brawo
« Powrót do wszystkich komentarzy