O czym rozmawiano na wczorajszym spotkaniu przedstawicieli Barçy i Chelsea?

Julia Cicha

8 lipca 2022, 10:28

AS, Sport

10 komentarzy

Fot. Getty Images

Głównym wydarzeniem wczorajszego wieczora było spotkanie dyrekcji FC Barcelony z nowym właścicielem Chelsea Toddem Boehlym. Dziś media wyciągają pierwsze wnioski z tego wydarzenia.

Na kolacji pojawili się m.in. Joan Laporta, Jordi Cruyff i Mateu Alemany. Ostatni z nich po wyjściu z restauracji powiedział jedynie, że było to spotkanie instytucjonalne, a strony zaczęły się poznawać. Z kolei Boehly pochwalił jedzenie. Nie trudno jednak się domyślić, że głównymi poruszonymi wczoraj tematami były transfery Azpilicuety i Marcosa Alonso. Oprócz tego AS i Sport podają, że Chelsea jest zainteresowana Frenkiem de Jongiem.

Według ASa bliżej realizacji jest operacja związana z Azpilicuetą. Strony mogą porozumieć się w ciągu kilku dni, a celem jest dołączenie obrońcy do katalońskiej drużyny jeszcze przed amerykańskim tournée rozpoczynającym się 16 lipca. W przypadku Marcosa Alonso sprawa może potrwać nieco dłużej, ale tutaj również nie wyklucza się porozumienia.

Najciekawiej prezentuje się sytuacja Frenkiego de Jonga. Holendrem od dawna interesuje się Manchester United, który miał składać już korzystne, choć niewystarczające oferty. Sam pomocnik chce zostać w Barcelonie, ale może okazać się to niemożliwe wobec konieczności zarobienia na jego sprzedaży. Holender zaczyna widzieć, że klub już na niego nie stawia. Teraz Chelsea lub United musi go do siebie przekonać, ponieważ do przeprowadzenia transferu konieczna jest przede wszystkim zgoda piłkarza.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Który to już z Chelsea? Co się tak uparli na ten klub.. Zamiast młodych zgrywac to starych wymęczonych znowu ściągają..
« Powrót do wszystkich komentarzy