La Gazetta dello Sport: Milan nie zagra w Pucharze Gampera

Maciej Łoś

3 lipca 2022, 09:00

16 komentarzy

Fot. Getty Images

Barcelona wciąż nie wie, z kim zagra w tegorocznej edycji Pucharu Gampera. Po rezygnacji Romy wydawało się, że jej miejsce zajmie Milan, ale z Włoch dochodzą informacje, że mistrz Serie A nie przyjmie propozycji ze względu na napięty terminarz presezonu.

Puchar Gampera to coroczny, przedsezonowy mecz towarzyski organizowany na Camp Nou na cześć założyciela i pierwszego prezydenta klubu Joana Gampera. W przeszłości brały w nim udział po cztery drużyny, obecnie jest to jedno spotkanie poprzedzone prezentacją pierwszej drużyny Barcelony na murawie stadionu.

W tym roku rywalem Barcelony miała być Roma, która pierwotnie przyjęła zaproszenie i została oficjalnie potwierdzona jako uczestnik Pucharu Gampera. Dopiero po jakimś czasie włodarze klubu ze stolicy Włoch uznali, że rozgrywanie meczu w tym terminie będzie kolidowało z innymi planami na przygotowania przedsezonowe. Z tego względu Barça musi szukać nowego przeciwnika. Media informowały, że najprawdopodobniej zostanie nim Milan, jednak dziś La Gazetta dello Sport twierdzi, że mistrz Włoch nie przyjmie propozycji, również ze względu na inne plany presezonowe.

Na nieco ponad miesiąc przed planowanym rozegraniem Pucharu Gampera (6 sierpnia) Barça wciąż pozostaje przeciwnika. Choć pozostało jeszcze dużo czasu, to znalezienie go może okazać się trudne z powodu przygotowań przedsezonowych innych drużyn.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Dawać Wieczystą !!

Co oni tak srają w tej gaciory, boją sie wielkiego Roberta i spółki?

No i GIT. Trzeba zagrać z City. Tam zarząd Kataloński, to pewnie chętnie się spotkają :)

Wszyscy sie boją, czekają az odejdzie Nazario

Proponuję mecz z Bayernem i po 45 min Lewego dla każdej z drużyn :)

Niech zagrają z Realem

Shakira zagra od kiedy CN ma Spotyfy.

Weźcie jakąś legie XD

Co wy pleciecie za głupoty. Jaki zaszczyt dla innych klubów. Dla każdego to była tylko opcja kasy i sprawdzenia zawodników. No dla jakiś słabych zespołów to może zaszczyt

Dzisiaj Barca zrobiła się jakaś taka mniej atrakcyjna dla innych klubów. Kiedy zaproszenie na puchar Gamprta można było traktować jak pewnego rodzaju zaszczyt a dzisiaj to zwykły sparing który można "olać " . Szkoda.

Dzwońcie do Wieczystej, drużyna zapewne nie ma napiętego grafiku :D

Napiety terminarz? Oficjalne klamstwa.... Barca i ich Puchar Gampera jest juz niewiele wart. Wczesniej kluby chcialy grac z wielka Barca i Messim, ktorych wszyscy ogladaja po calym swiecie. Widocznie wiele klubow juz to interesuje.