Sport: Ousmane Dembélé o krok od podpisania nowego kontraktu z Barçą

Maciej Łoś

2 lipca 2022, 20:43

117 komentarzy

Fot. Getty Images

 Jak donosi Sport, Ousmane Dembélé jest bliżej pozostania w Barcelonie jak nigdy wcześniej. W klubie panuje optymizm, a do doprecyzowania pozostały już tylko ostatnie drobne szczegóły.

Wygląda na to, że wreszcie skończyć się może jedna z najdłuższych sag ostatnich miesięcy. Ousmane Dembélé, który od wczoraj jest wolnym zawodnikiem po wygaśnięciu jego kontraktu z Barceloną, może ostatecznie związać się z klubem nową umową. Według Sportu obydwie strony są pozytywnie nastawione, a Xavi chciałby zamknąć operację jak najwcześniej, żeby mieć Francuza do dyspozycji już pierwszego dnia presezonu.

To właśnie trener Barcelony jest głównym powodem, dla którego Dembélé ma pozostać w klubie. To właśnie on dał mu szansę w styczniu, kiedy to po fiasku negocjacyjnym dyrekcja sportowa chciała posadzić Francuza na trybunach do końca sezonu. Jednak Xavi zaufał skrzydłowemu, a ten odwdzięczył mu się profesjonalizmem i bardzo dobrą grą, często robiąc różnicę na boisku. Dlatego pozostanie Dembélé jest dla Barçy dobre ze strony sportowej i finansowej. Klub nie musi płacić za niego odstępnego, dodatkowo zyskuje gracza, który w ostatnich miesiącach odgrywał ważną rolę w zespole.

W ostatni poniedziałek Xavi zorganizował spotkanie pomiędzy Barçą i Dembélé, które co prawda nie przyniosło porozumienia, ale przybliżyło jego osiągnięcie. Teraz dużo zależy od zielonego światła ze strony Mateu Alemanyego. To dyrektor sportowy jest niechętny pozostania Francuza ze względu na dotychczasowe zachowanie jego agenta. Pozostali członkowie dyrekcji i sztab szkoleniowy chcą jednak dać jeszcze jedną szansę zawodnikowi.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Może Deco już wie, że Raphinha nie trafi do Barcelony. Ale w ramach pomocy Barcelonie, wysyła komunikaty że deal jest naprawdę blisko, jednocześnie podkręca jego cenę dla Chelsea i straszy Dembele że będzie miał konkurencję więc niech się szybko decyduje?

@jamesbond6
Albo będziemy mieć Dembele i Raphinhe, a sprzedamy Depaya. Przy transferze Lewego miałoby to jakiś sens
« Powrót do wszystkich komentarzy