AS: Ból głowy z Franckiem Kessiem i Andreasem Christensenem

Maciej Łoś

2 lipca 2022, 09:30

AS

22 komentarze

Fot. Getty Images

Jak do tej pory Barcelona nie zaprezentowała jeszcze żadnego transferu na nowy sezon. Klub wciąż nie może zarejestrować Francka Kessiego i Andreasa Christensena. Iworyjczyk i Duńczyk będą mieli ciężko przebić się do pierwszej jedenastki.

Choć Kessie i Christensen wciąż nie zostali zarejestrowani, to Barça chce wreszcie oficjalnie potwierdzić ich sprowadzenie na Camp Nou. Od wczoraj Iworyjczyk i Duńczyk są wolnymi zawodnikami, ponieważ wygasły ich kontrakty z Milanem i Chelsea. Choć Barcelona zapewniła sobie ich usługi już kilka tygodni temu, to wciąż nie zostali oni zaprezentowani.

Pomocnik i obrońca urodzeni w 1996 roku wypełnią w kadrze lukę pomiędzy młodymi talentami (Araujo, Pedrim, Gavim, Fatim czy Ferranem) oraz weteranami (Piqué, Busquetsem, Albą czy Aubameyangiem). Będzie to świeża krew, z ambicjami i doświadczeniem, choć obaj nowi piłkarze nie mają zapewnionego miejsca w pierwszej jedenastce.

Kessie to bardzo ambitny piłkarz, jeden z liderów Milanu, który zdobył w zeszłym sezonie mistrzostwo Włoch. Na pewno nie przychodzi do Barçy zadowolić się rolą rezerwowego. Ma jednak przed sobą poważną konkurencję. Sergio Busquets jest liderem drużyny, talent Gaviego eksploduje, a bez Pedriego Barça ma problemy. Iworyjczyk na pewno nie odpuści i będzie chciał udowodnić swoją wartość.

Więcej wątpliwości pozostawia Duńczyk, który nie znajduje się na takim poziomie jak Gerard Piqué i Ronald Araujo. Dodatkowo jego ostatni sezon w Chelsea nie był zbyt udany, stoper był bez formy i popełniał błędy. Swojej pozycji nie będzie chciał oddać także Éric García, który walczy o powołanie na mistrzostwa świata i na pewno będzie dawał z siebie wszystko, żeby pokazać się z jak najlepszej strony przed selekcjonerem Luisem Enrique.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

o ile transfer Kessiego rozumiem, to ten Christensen to placek jak Garcia

@FCB24 dokładnie. Może poziom Bednarka

@FCB24 lepszy ni Lenglet i za darmo ;)
« Powrót do wszystkich komentarzy