AS: Ból głowy z Franckiem Kessiem i Andreasem Christensenem

Maciej Łoś

2 lipca 2022, 09:30

AS

22 komentarze

Fot. Getty Images

Jak do tej pory Barcelona nie zaprezentowała jeszcze żadnego transferu na nowy sezon. Klub wciąż nie może zarejestrować Francka Kessiego i Andreasa Christensena. Iworyjczyk i Duńczyk będą mieli ciężko przebić się do pierwszej jedenastki.

Choć Kessie i Christensen wciąż nie zostali zarejestrowani, to Barça chce wreszcie oficjalnie potwierdzić ich sprowadzenie na Camp Nou. Od wczoraj Iworyjczyk i Duńczyk są wolnymi zawodnikami, ponieważ wygasły ich kontrakty z Milanem i Chelsea. Choć Barcelona zapewniła sobie ich usługi już kilka tygodni temu, to wciąż nie zostali oni zaprezentowani.

Pomocnik i obrońca urodzeni w 1996 roku wypełnią w kadrze lukę pomiędzy młodymi talentami (Araujo, Pedrim, Gavim, Fatim czy Ferranem) oraz weteranami (Piqué, Busquetsem, Albą czy Aubameyangiem). Będzie to świeża krew, z ambicjami i doświadczeniem, choć obaj nowi piłkarze nie mają zapewnionego miejsca w pierwszej jedenastce.

Kessie to bardzo ambitny piłkarz, jeden z liderów Milanu, który zdobył w zeszłym sezonie mistrzostwo Włoch. Na pewno nie przychodzi do Barçy zadowolić się rolą rezerwowego. Ma jednak przed sobą poważną konkurencję. Sergio Busquets jest liderem drużyny, talent Gaviego eksploduje, a bez Pedriego Barça ma problemy. Iworyjczyk na pewno nie odpuści i będzie chciał udowodnić swoją wartość.

Więcej wątpliwości pozostawia Duńczyk, który nie znajduje się na takim poziomie jak Gerard Piqué i Ronald Araujo. Dodatkowo jego ostatni sezon w Chelsea nie był zbyt udany, stoper był bez formy i popełniał błędy. Swojej pozycji nie będzie chciał oddać także Éric García, który walczy o powołanie na mistrzostwa świata i na pewno będzie dawał z siebie wszystko, żeby pokazać się z jak najlepszej strony przed selekcjonerem Luisem Enrique.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Nawet nie przyszli a tu artykuł że mamy z nimi problem xD Kessie to Busiego zjada jak kot mysz, a na tle Gaviego czy Pedriego też ma coś ekstra do zaoferowania, jak choćby warunki fizyczne, których nie mamy w linii pomocy. Co do Duńczyka nie jestem przekonany, ale Pique długo już nie pociągnie, a Garcia jako śo jest mizerny.

@MaFCB Kessie to nie jest typowy defensywy pomocnik do rywalizacji z Busquetsem, od tego należałoby zacząć

@MaFCB o kur** ty piszesz że Kessie na SPD zjada Busiego czy ja ślepy jestem? Jak on odejdzie to będziemy mieli największy problem do zastąpienia XD Czasami gra jak dziad ale jak cały zespół słabo gra to i on też. W reprezentacji pokazuje nadal że to jest top śpd w histori

@Magicc89PL Kessie to ŚPD, box2box, jak trzeba to i się podlaczy do akcji ofensywnej. No tak ale w tej perfekcyjnej Barcelonie żaden inny śpd nie da sobie rady, nie zastąpi sztangi bo nie sławnego DNA. :(

@alianta2 najlepszym zastępstwem dla Busquetsa byłoby odstąpienie od gry na ŚPD + 2 ŚP (kreatywny + ofensywny), które ciągnie się za klubem od czasów Pepa. Mieliśmy wykonawców do zmiany systemu, ale wiadomo, DNA najważniejsze.

@Malibu o kur** chyba jesteś faktycznie ślepy, obejrzyj sobie mecze z Bayernem i inne lania w LM i mi pokaż grę tego najlepszego SPD na swiecie xD

@MaFCB no rzeczywiście obejrzałeś mecze gdzie każdy grał chu**** XDD a szkoda gadać bo ty pewnie nawet meczy nie oglądasz tylko końcowe wyniki na interii patrzysz XDD
« Powrót do wszystkich komentarzy