Marca: Barcelona chce wydać latem 200 milionów euro na transfery

Maciej Łoś

2 lipca 2022, 14:00

Marca, Mundo Deportivo

31 komentarzy

Fot. Getty Images

Barcelona ma ambitne plany na letnie okno transferowe. Jeśli uda jej się wprowadzić w życie drugą dźwignię finansową, to według Marki będzie mogła wydać nawet 200 milionów euro na wzmocnienia.

Kluczem do tak dużego budżetu transferowego jest sprzedaż 15% praw telewizyjnych. Klub chciałby dokończyć tę operację przed wyjazdem na tournée po Stanach Zjednoczonych, które rozpocznie się w połowie lipca. Jeśli udałoby się ją przeprowadzić, wtedy Barcelona zyska z tego tytułu 400 milionów euro. Nawet połowa tej kwoty może zostać przeznaczona na wzmocnienia.

Mundo Deportivo donosi, że klub chciałby przeznaczyć te pieniądze na sprowadzenie czterech wymarzonych zawodników: Roberta Lewandowskiego, Julesa Koundé, Bernardo Silvę i Raphinhę. Część kwoty zostałaby także na transfery Marcosa Alonso i Césara Azpilicuety z Chelsea. Wtedy Barça miałaby drużynę mogącą grać o najważniejsze cele.

Klub zapewnia także, że nie zamierza w tym momencie wprowadzać trzeciej dźwigni finansowej, jaką byłaby sprzedaż 49% praw do BLM, mimo że na taką operację zgodzili się socios. Zarząd uważa, że sprzedaż części praw telewizyjnych na 25 lat pozwoli odbić się finansowo i poprawić sytuację Barcelony.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Zdrowi Araujo, Pedri, Gavi i Ansu i nie trzeba transferów. Może poza dziewiątką.
« Powrót do wszystkich komentarzy