Marca: Barcelona chce wydać latem 200 milionów euro na transfery

Maciej Łoś

2 lipca 2022, 14:00

Marca, Mundo Deportivo

31 komentarzy

Fot. Getty Images

Barcelona ma ambitne plany na letnie okno transferowe. Jeśli uda jej się wprowadzić w życie drugą dźwignię finansową, to według Marki będzie mogła wydać nawet 200 milionów euro na wzmocnienia.

Kluczem do tak dużego budżetu transferowego jest sprzedaż 15% praw telewizyjnych. Klub chciałby dokończyć tę operację przed wyjazdem na tournée po Stanach Zjednoczonych, które rozpocznie się w połowie lipca. Jeśli udałoby się ją przeprowadzić, wtedy Barcelona zyska z tego tytułu 400 milionów euro. Nawet połowa tej kwoty może zostać przeznaczona na wzmocnienia.

Mundo Deportivo donosi, że klub chciałby przeznaczyć te pieniądze na sprowadzenie czterech wymarzonych zawodników: Roberta Lewandowskiego, Julesa Koundé, Bernardo Silvę i Raphinhę. Część kwoty zostałaby także na transfery Marcosa Alonso i Césara Azpilicuety z Chelsea. Wtedy Barça miałaby drużynę mogącą grać o najważniejsze cele.

Klub zapewnia także, że nie zamierza w tym momencie wprowadzać trzeciej dźwigni finansowej, jaką byłaby sprzedaż 49% praw do BLM, mimo że na taką operację zgodzili się socios. Zarząd uważa, że sprzedaż części praw telewizyjnych na 25 lat pozwoli odbić się finansowo i poprawić sytuację Barcelony.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Zaraz wysryw znawców i ich obliczenia , że barca nie wie że nie ma pieniędzy i najlepiej sami by klubem rządzili bo się lepiej znają

@socha haha możliwe że tak będzie 3...2...1...:D ????

@socha jak czytam takie komentarze to przestaje się dziwić że PiS tak łatwo robi ludziom z mózgów jajecznicę.

@socha to nie pieniądze są problemem a limit płac jaki nałoży la liga

@Azi Ale to trzeba mieć już problem żeby wszędzie widzieć zły PiS lub wszędzie się do niego odnosić xD ludzie przestańcie się emocjonować polityka bo jedni i drudzy robią z Was idiotów.

@Abominacja A to czasem limitu płac nie zwiększa się zwiększajac przychody?

@MysticCat a kim są Ci jedni i drudzy do których się odnosisz?

@Azi Lewa i Prawa strona sceny politycznej mówić ogólnie :) Na skrajnej tęczowej lewicy poczynając na ultra kato prawakach kończąc. Wszyscy są Siebie warci tak samo jak ich odbiorcy.

@socha po tym co się w tym klubie dzieje od ładnych paru lat to chyba 90proc kibicow z tej strony (jesli byli by uczciwi) zarzdzalo by lepiej tym klubem :)

@MysticCat zastanawiam się, kiedy ludzie przestaną utożsamiać prawicę z radykalnymi konserwatystami uprawiającymi socjalizm..

@MysticCat aha. Pasjonujące.

Wracając do tematu zróbmy małe podsumowanie:
Mamy tragiczna sytuację finansową.
Mamy przychody nie pokrywające kosztów. Główne przychody dotyczą praw z tv.
Mamy w kadrze ponad 30 zawodników przy czym tych których chcemy się pozbyć zdają się być niesprzedawalni albo ich odejście będzie wiązało się z pokryciem dużej części ich obecnego wynagrodzenia w nowym klubie.
Mamy całe lata nieudanych transferów.

Co robimy w takiej sytuacji? Sprzedajemy aktywa które odpowiadają za nasz największy przychód tylko po to żeby wykonać następne transfery aby zwiększyć kadrę do 35 a może i 40 zawodników. Oczywiście mogą okazać się one sukcesem. Ale równie dobrze mogą być kolejna wtopą.

Brzmi prawie jak recepta na sukces. Prawie.

@lukasz222 zapewne nigdy. Ale skoro mówią że są "prawica" to po co się zastanowiac? ;)

@socha skoro klub sprzedaje część przychodów to znaczy, że rozpaczliwie potrzebuje pieniędzy.
Jestem więc niemal pewny, że każde Euro będzie oglądane kilka razy.
Trzeba być idiotą aby oddać przyszłość za parę wzmocnień kadry.

@Murazor nie, klub nie potrzebował rozpaczliwie pieniędzy tylko dodatniego wyniku finansowego. To nie jest to samo. Temat wałkowany tyle już razy.

To nie znaczy oczywiście ze mamy dużo pieniędzy. Ale pieniądze nie biorą się z powietrza tylko z sukcesów sportowych, a te wymagają inwestycji.

@MysticCat O to to to... do tego potrafili skłócić naród jak nikt inny wcześniej. Nawet w rodzinnych dyskusjach przewija się temat prawo/lewo. Rzygam już tym wszystkim.

@jamesbond6 wychodzi w tym wypadku niemal na to samo. Klub kolejny rok zakończy ze stratą, a w przeciwieństwie do takiej Chelsea czy PSG tu nie ma właściciela, który będzie dokładał. Klub więc albo zarobi więcej niż wyda, albo kryzys dalej będzie się pogłębiał.
Pieniądze otrzymane ze sprzedaży części praw do transmisji są rozwiązaniem na chwilę i jeśli klub przeje to pieniądze to trzeba będzie sprzedać co innego.
« Powrót do wszystkich komentarzy