Sport: Trenerzy drużyn młodzieżowych Barcelony na sezon 2022/23

Julia Cicha

30 czerwca 2022, 20:30

Sport

Brak komentarzy

Fot. Getty Images

Struktura szkoleniowa FC Barcelony na sezon 2022/23 zaczyna nabierać kształtów. Poinformowano już o zwolnieniu Sergiego Barjuana z funkcji trenera rezerw, ale klub planuje więcej zmian, o których wspomina dziś Sport.

Zdaniem dziennika plany dotyczące drużyn męskich, także w La Masii, zostały już opracowane. Większość szkoleniowców pozostanie na swoich stanowiskach i w sumie zobaczymy tylko jedną nową twarz. W drużynach składających się z 11 zawodników, a więc w starszych kategoriach wiekowych, nie dojdzie do żadnych zmian wśród pierwszych trenerów. Oscar López i Iban Cuadrado poprowadzą odpowiednio juvenil A i B, a Ivan Carrasco i Pol Planas - cadete A i B. W kategorii infantil David Sánchez stanie na czele zespołu A, a Albert Puig – B.

W młodszych kategoriach wiekowych Jordi Pérez poprowadzi alevin A, a Jordi Manzana – B. Dalej napotykamy pierwsze zmiany. Juan Gil przejmie alevin C, a alevinem D zajmie się Iban Tey, który rok temu trenował benjamin B. Ten przejmie teraz Pol Combelle, a na czele benjaminu A stanie Dani Segovia. Benjamin C przypadnie Mario Jordano, a benjamin D – Alexowi Fernándezowi. W kategorii prebenjamín na stanowisku pozostanie Albert Ametller.

Przypomnijmy, że Barçę Atlétic, jak brzmi nowa nazwa Barçy B, przejmie prawdopodobnie Rafa Márquez, choć klub nie potwierdził tego jeszcze oficjalnie.

REKLAMA

Poleć artykuł