Oficjalnie: FC Barcelona aktywowała pierwszą dźwignię finansową!

Julia Cicha

30 czerwca 2022, 14:00

FCBarcelona.es

74 komentarze

Fot. Getty Images

FC Barcelona poinformowała właśnie, że doszła do porozumienia z firmą Sixth Street w sprawie sprzedaży 10% praw telewizyjnych.

Klub podaje, że Sixth Street zainwestuje na początek 207,5 miliona euro, a w zamian otrzyma zyski z 10% praw telewizyjnych przez najbliższe 25 lat. Dzięki tej operacji Barça zanotuje zysk kapitałowy w wysokości 267 milionów euro. Transakcja została przeprowadzona po zatwierdzeniu jej znaczącą większością głosów przez socios podczas zgromadzenia.

- Aktywujemy dźwignie finansowe i naszą cierpliwą i efektywną strategię, by wzmocnić podstawy finansowe klubu. Sixth Street zdecydowanie wspiera piłkę nożną, to inwestor z doświadczeniem w świecie sportu i globalnych mediów. Jako wspólnik da nam ważną wiedzę i środki, równocześnie pozwalając nam niezależnie zarządzać naszymi operacjami – skomentował Joan Laporta.

- Wierzymy w strategię Joana Laporty i FC Barcelony. Jesteśmy dumni, że jeden z najbardziej nagradzanych klubów piłkarskich wybrał nas na wspólnika i dostawcę rozwiązań kapitałowych. Nasz zespół ma nadzieję stworzyć długofalową współpracę, dając elastyczny kapitał i bogate doświadczenie w sektorze sportowym, by wesprzeć Barçę w wzmacnianiu jej organizacji i osiąganiu strategicznych celów – tak umowę opisał współzałożyciel Sixth Street Alan Waxman.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Tylko ze to nie trwa 25 lat, ktos tlumaczyl ze jest okreslony max zwrot i jesli SS osiagnie go wczesniej to konczy sie umowa. Wiec jesli w 10 lat zwroci im sie i zarobia tyle ile ustalono to wiecej nie dostana

@catalanian09 no ciekawe co to za inwestycja dla 6S jeśli nie mają sufitu. Jakoś nie wydaje mi się, żeby jakieś firmy chciały inwestować tyle kasy na tak długi okres gdzie jest spore ryzyko (kolejna pandemia, wojna). Poza tym akie fundusze gromadzą środki od inwestorów więc jest spora kolejeczka po zyski, gdzie tam również zwykle nie ma sufitów.
« Powrót do wszystkich komentarzy