Sport: Barcelona ustaliła maksymalną kwotę, jaką wyda na Lewandowskiego

Julia Cicha

28 czerwca 2022, 19:00

Sport

68 komentarzy

Fot. Getty Images

Wydaje się, że Barcelona i Robert Lewandowski w końcu dopięli swego i sprawili, że Bayern otworzył się na negocjacje. Nie znaczy to jednak, że będą one łatwe. Poznaliśmy już wysokość kilku ofert Katalończyków ujawnionych przez media.

Sport podaje dzisiaj, że Bayern rozpoczął rozmowy od niezwykle wygórowanej sumy 75 milionów euro. Barça ma jednak trwać przy swoim i oferować mniejsze pieniądze. Zdaniem dziennika ostateczna oferta, które nie zostanie już podniesiona, to 40 milionów + zmienne. Katalończycy są zdania, że biorąc pod uwagę wiek piłkarza oraz fakt, że do końca jego kontraktu został tylko rok, nie należy płacić za niego więcej. Negocjacje mogą być więc długie i trudne.

Samo rozpoczęcie rozmów może być uznane za sukces, ponieważ do tej pory Niemcy utrzymywali, że Polak na pewno zostanie w klubie i stawi się w lipcu na rozpoczęcie presezonu. Kilka dni temu Bild podawał, że napastnika wyceniono na 50 milionów, i właśnie tyle jest skłonna zapłacić Barcelona, wliczając w to zmienne. Dalsze rozmowy między klubami będzie prowadził Mateu Alemany, a Joan Laporta w razie potrzeby może włączyć się i zainterweniować. Bayern z pewnością będzie mocno obstawał przy swoim, ponieważ stara się pozyskać jeszcze jednego napastnika, więc potrzebuje pieniędzy. Idealny scenariusz zakłada dojście do porozumienia przed 12 lipca, by Lewandowski mógł od razu rozpocząć presezon pod wodzą Xaviego.

Przypomnijmy, że między Barçą a zawodnikiem wszystko zostało już uzgodnione. Robert podpisze umowę na dwa lata z opcją przedłużenia o sezon i będzie zarabiał 12 milionów euro netto rocznie. W celu jego zarejestrowania konieczne będzie uruchomienie dwóch dźwigni finansowych oraz, optymalnie, sprzedaż lub wypożyczenie kilku graczy.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Szczerze nie jestem do końca przekonany aby płacić za Lewandowskiego który jest w wieku 34 lat aż 50 milionów.. Może warto poczekać ten rok i chwycić go za darmo? To jest dużo pieniędzy, wiadomo coś się zwróci marketingowo ale może warto wydać to na młodszych graczy? Oczywiście jestem zwolennikiem tego transferu ale nie aż za taką kwotę :) Max 35/40 milionów.

@Dironixu Wydane tyle samo na Ferrana i póki co szykuje sie kolejna klapa... Prawda jest taka, ze teraz brakuje nam w ataku KONKRETNYCH zawodników, którzy dają liczby. Samo "obiecujące" bieganie po boisku nas nie ratuje, może coś z tych wszystkich młodych będzie a może nie.
Tu i teraz brakuje nam kilkudziesięciu bramek w sezonie i nawet jeśli Lewy strzeli polowe tego co w Bayernie to wziąć będzie liderem pod tym względem w naszej drużynie...
« Powrót do wszystkich komentarzy