Dlaczego Roma zrezygnowała z meczu z Barceloną w Pucharze Gampera?

Dariusz Maruszczak

28 czerwca 2022, 13:30

FCBarcelona.cat, Mundo Deportivo

14 komentarzy

Fot. Getty Images

Barcelona miała podczas kulminacji przygotowań do nowych rozgrywek zmierzyć się z Romą w Pucharze Gampera, kiedy to zazwyczaj prezentowano drużynę przed kibicami na Camp Nou. Jak się jednak okazało, Włosi zrezygnowali z udziału w tym spotkaniu.

Barça potwierdziła odwołanie meczu poprzez oficjalny komunikat, w którym poinformowała, że Roma jednostronnie i bez powodu rozwiązała umowę. Tym samym 6 sierpnia nie dojdzie do rywalizacji piłkarzy Barcelony i Giallorossich, podobnie jak zawodniczek tych klubów. Duma Katalonii poinformowała, że szuka już nowego rywala na Puchar Gampera, choć nie będzie łatwo znaleźć klasowego przeciwnika, gdy wiele klubów już zaplanowało swoje przygotowania do rozgrywek. Barcelona zwróci pieniądze za zakupione bilety, a jej dział prawny rozważy podjęcie odpowiednich kroków w celu uzyskania odszkodowania od włoskiego zespołu za zerwanie kontraktu.

Roma tłumaczyła się, że rezygnacja z meczu jest spowodowana koniecznością modyfikacji planu letnich przygotowań i sparingów. Klub z Rzymu chce rozegrać więcej spotkań bliżej domu, bez udawania się w długie podróże. Celem jest stworzenie jak najlepszych warunków do pracy przed kolejną kampanią. Dziennik Il Messaggero podaje, że Roma na starcie Serie A ma zagrać cztery mecze wyjazdowe w ciągu miesiąca z Salernitaną, Juventusem, Udinese i Empoli. Terminarz Serie A został ogłoszony kilka dni temu, już po podpisaniu kontraktu z Barceloną, więc wydaje się to wiarygodną wymówką, co nie zmienia faktu, że klub powinien wywiązać się z zaciągniętego zobowiązania. Tymczasem Giallorossi zamierzają tuż przed startem rozgrywek zorganizować pojedynek na Stadio Olimpico lub we Frosinone, aby zaprezentować kibicom ekipę. Zgodnie z tymi informacjami wybranym rywalem ma być Szachtar, a konfrontacja będzie też miała cel solidarnościowy z Ukrainą.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Po prostu wolą być kojarzeni z pomaganiem Ukrainie grając szachtarem niż być kojarzeni z przyjaciółmi Putina z 1xBet, jednego z głównych sponsorów Barcy.

Ku*wa. Jakie dalekie podróże ? Lot z Rzymu do Barcelony trwa 1h30min. To faktycznie długi lot... Ale pier**lenie.

Po co nam towarzyski mecz z gwizdami na mou

Mourinho...tyle w temacie :)

„Terminarz Serie A został ogłoszony kilka dni temu, już po podpisaniu kontraktu z Barceloną”.

Ci w lidze włoskiej też są udani, aż się nie dziwię, że chcieli Tebasa na szefa. Toż nasza Ekstraklasa podała ramowy terminarz ponad cztery miesiące temu, a Bundesliga ogłosiła go w październiku...

Po prostu Roma okazała nam szacunek i nie chciała żebyśmy przegrali prawdopodobnie jedyne trofeum w tym sezonie :P

Mourinho się boi Barca i bardzo dobrze.

Podpisaliśmy S. Roberto i "de speszjal łan" sie os*ał - proste!

Bali się zemsty za ćwierćfinał w 2018, proste