Patrick Kluivert: Kiedy przyszedł Laporta, chciał umieścić swojego znajomego na moim miejscu

Julia Cicha

28 czerwca 2022, 11:30

AS

4 komentarze

Fot. Getty Images

Były dyrektor futbolu młodzieżowego FC Barcelony Patrick Kluivert był gościem programu „El Larguero”, gdzie opowiedział o swoim pobycie w klubie oraz o zwolnieniu. Ocenił także obecne działania władz Barçy.

Do poprzedniego roku pracowałeś w Barcelonie: Mój syn gra w cadete A i jestem na bieżąco z tym, co się dzieje. On jest bardzo zadowolony. Nie odszedłem z własnej winy. Przyszedł Laporta i chciał umieścić na moim miejscu swojego znajomego. Nie otrzymałem wyjaśnień, ale dla mnie było to trochę dziwne. Trzeba jednak szanować decyzje.

Jak oceniasz Barçę?: Jest w trudnej sytuacji, ale jeśli pozyska piłkarzy, których chce, będzie mogła rywalizować jak co sezon.

Lewandowski: To świetny piłkarz z cechami, które robią wrażenie. Ma 34 lata, trzeba na to spojrzeć, ale oprócz tego jest świetnym zawodnikiem. Jeśli chce tu grać, w końcu uda się go pozyskać, choć nie będzie łatwo.

Barça potrzebuje gwiazdy?: Gwiazda tego formatu jest mile widziana w każdej drużynie, ale jest już Memphis, Aubameyang… Konkurencja na środku ataku jest ogromna.

Kto jest liderem? Xavi?: Oczywiście jest jednym z liderów, bo jest trenerem. Jest też Busi, kapitan, oraz Piqué.

Przed Barçą wielka przyszłość z Gavim, Ansu, Pedrim…: Są fantastyczni, bardzo dobrze ich znam. Dorastali w klubie i znają jego wartości. Szkoda kontuzji Ansu, ale jeśli jest gotowy na 100%, to strzela piękne gole. Pedri nie dorastał w Barcelonie, ale to zawodnik na innym poziomie.

Zostawiłbyś De Jonga?: Mam nadzieję, że Frenkie zostanie, ale oczywiście można na nim dużo zarobić. Sezon jest długi, a De Jong to nie byle jaki gracz. Nie sprzedawałbym go.

Dlaczego wciąż nie do końca się przystosował?: W Barcelonie jest Busquets, który ma za sobą świetny sezon. Trudno zdjąć go z boiska, ale Frenkie może grać na różnych pozycjach. Dla mnie najlepszy jest jako „6”, ale mamy tam Busiego.

Dembélé: To świetny piłkarz, ale jeśli naprawdę chce zostać, powinien rozwiązać sprawę wcześniej. Klub jest w trudnej sytuacji. On musi się zaangażować, może to robi, ale trwa to już zbyt długo.

Xavi jest idealny dla Barçy?: Tak, ale trzeba dać mu trochę czasu. Bardzo dobrze sobie poradził, biorąc pod uwagę sytuację.

Klub zachował się fair wobec Koemana: Nie wiem, takie rzeczy się dzieją. Nie wiem wszystkiego, nie mogę wyrażać opinii. Nie rozmawiałem z Koemanem, gdy odchodził.

Piqué: Ma trudną sytuację osobistą, ale jest liderem i ważną częścią zespołu. Będzie walczył, by to pokazać.

Mbappe: To jeden z najlepszych graczy na świecie, ale nie zaskakuje mnie, że został w PSG. To silny klub, który na niego postawił.

Neymar odejdzie?: Zaskoczyłoby mnie to, bo ma jeszcze parę lat umowy i nie może odejść, chyba że za ogromną kwotę. To nie takie łatwe.

Liga Mistrzów Realu: To było niewiarygodne, ale nie chodzi o szczęście, Real o nią powalczył.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Z tymi wypowiedziami, że de Jong grałby lepiej na pozycji Busquetsa jest trochę jak z gadaniem, że Messi blokował Griezmanna. Nawet gdy Frenkie i Antoine mogli grać na tych teoretycznie najlepszych pozycjach, to i tak nie zawsze prezentowali się tak, jak tego wymagano