Media: Andreas Christensen pożegnał się z Chelsea - przejście do Barcelony o krok?

Dariusz Maruszczak

27 czerwca 2022, 18:00

Instagram

Brak komentarzy

Fot. Getty Images

  • Andreas Christensen pożegnał się dziś z Chelsea, potwierdzając, że opuści klub po wygaśnięciu kontraktu
  • Zbiega się to w czasie z doniesieniami o rychłym przybyciu do Barcelony
  • Duńczyk może być pierwszym wzmocnieniem Blaugrany na sezon 2022/2023

Media już od kilku miesięcy były przekonane, że Christensen odejdzie z Chelsea 30 czerwca po wygaśnięciu umowy i porozumiał się z Barceloną. Wkrótce te doniesienia mogą znaleźć swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości. 26-latek oficjalnie pożegnał się z obecnym klubem w mediach społecznościowych. Poniżej przedstawiamy treść komunikatu obrońcy.

DZIĘKUJĘ ZA WSZYSTKO.

W wieku 16 lat musiałem podjąć trudną decyzję o opuszczeniu Danii. Dla mnie zawsze był tylko jeden wybór i była nim Chelsea. Sprawiła, że od samego przybycia poczułem się jak w domu, jestem wdzięczny Jimowi Fraserowi i Neilowi Bathowi, którzy natychmiastowo przyjęli mnie jako część swojej rodziny.

Niektóre z momentów mojej największej dumy w tym klubie to wygranie FA Youth Cup i UEFA Youth League. To była wyjątkowa grupa młodych piłkarzy, byłem dumny, mając ich za kolegów z drużyny.

Ubiegły rok stanowi moje najdumniejsze osiągnięcie na poziomie zawodnika i zespołu, gdy wygraliśmy Ligę Mistrzów w Porto.

W Chelsea byłem młodym chłopcem z wszystkimi nadziejami i obawami gracza zaczynającego swoją karierę, jestem wdzięczny całemu klubowi, który sprawił, że moje marzenie stało się rzeczywistością.

Po spędzeniu 10 niesamowitych lat w tym klubie poczułem, że przyszedł właściwy moment na nowy początek dla mnie i mojej rodziny. Ostatnie miesiące były trudne pod względem mentalnym, ponieważ opuszczenie tego klubu i kibiców nie było łatwą decyzją.

Nie jestem najbardziej rozmowną osobą, więc czasem ludzie nie wiedzą, jak wiele dla mnie znaczą klub i kibice. Będę tęsknić za piłkarzami, personelem i wszystkimi, którzy tu są. Życzę klubowi i fanom wszystkiego najlepszego w przyszłości.

Informacje medialne wskazują, że operacja czeka już tylko na sfinalizowanie. Gerard Romero przedstawiał dziś nawet zdjęcia gotowych koszulek Christensena i Kessiego z biur Barcelony.

 

REKLAMA

Poleć artykuł