Media: Barcelona spotkała się z agentem Dembélé [Aktualizacja 20:40]

Dariusz Maruszczak

27 czerwca 2022, 16:29

RAC1, Gerard Romero

128 komentarzy

Fot. Getty Images

  • W najbliższych dniach, a może nawet i godzinach może ostatecznie rozstrzygnąć się temat przyszłości Ousmane’a Dembélé
  • W Barcelonie jest agent piłkarza, który miał otrzymać kolejną propozycję przedłużenia umowy
  • Przedstawiciele katalońskiego klubu odbywają też spotkania ws. innych zawodników

Kilka godzin temu Gerard Romero poinformował, że agent Dembélé Moussa Sissoko przebywa właśnie w Barcelonie. Od razu pojawiły się doniesienia, że strony mogą próbować dojść do porozumienia, co sugerowano w katalońskiej prasie w ostatnich dniach. Według Marty Ramon z RAC1 Barça złożyła propozycję, która jest jeszcze niższa niż w grudniu. Klub wierzy, że Francuz zaakceptuje ofertę, ponieważ priorytetem skrzydłowego ma być pozostanie na Camp Nou, a odpowiedzi ma udzielić najpóźniej do czwartku, kiedy to wygasa jego kontrakt. Romero dodaje do tych informacji, że w propozycji nie ma premii dla agenta za przedłużenie umowy, a warunki przedstawione zawodnikowi to 6 milionów euro netto + 1,5 miliona zmiennych. Warto dodać, że Barça miała też ostatecznie zrezygnować z Ángela Di Maríi, który był typowany jako jeden z możliwych następców Dembélé.

Nie są to jedyne informacje przedstawione przez Romero. Dziennikarz udostępnił na swoim profilu na Twitterze zdjęcie koszule Barcelony, na których widnieją nazwiska Christensena i Kessiego. Zgadzałoby się to z ostatnimi doniesieniami, które wskazują, że obaj zawodnicy wkrótce zostaną piłkarzami Blaugrany. Christensen oficjalnie potwierdził dziś odejście z Chelsea i pożegnał się z klubem.

Ponadto Romero donosi też o spotkaniu dyrekcji Barcelony z przedstawicielami Memphisa Depaya, choć nie wiadomo jeszcze, czy chodzi o jego sprzedaż, czy przedłużenie umowy.

AKTUALIZACJA

16:45 Sissoko został przyłapany przez wysłanników Romero przy wyjściu z restauracji znajdującej się w Barcelonie, ale nie chciał odpowiadać na pytanie, czy kontrakt Dembélé zostanie przedłużony. 

17:04 Jak podaje Sport, Barça uważa, że Dembélé zgodzi się na podpisanie umowy, ponieważ wolał zostać, a nie otrzymał lepszej propozycji z innych klubów.

19:00 Jak donosi Fabrizio Romano, podczas dzisiejszego spotkania zarządu Barcelony z agentem Dembélé nie złożono ostatecznej oferty, ale decyzja piłkarza zapadnie jeszcze w tym tygodniu. Obóz zawodnika wyklucza przedłużenie kontraktu, chyba że Barça złoży lepszą ofertę. Z kolei Katalończycy mają analizować, czy będą mieli miejsce w finansowym fair play.

20:20 Loïc Tanzi z RMC Sports  informuje, że w spotkaniu z Sissoko brał udział Xavi, ale z rozmów niewiele wynikło. Barça poinformowała, że trudno jej złożyć obecnie lepszą ofertę. Katalończycy sprawdzą w najbliższych dniach, czy będą mogli to zrobić, a jeśli nie, Dembélé odejdzie z klubu.

20:40 Przedstawiciele Dembélé zapewniają hiszpańskim mediom, że nie było żadnej nowej oferty ze strony Barcelony, a Francuz nie przedłuży kontraktu na przedstawionych warunkach. Barça ma sprawdzić, czy może złożyć lepszą propozycję. Helena Condis z COPE informuje, że nie ma ultimatum ani żadnego terminu, choć piłkarz chce rozstrzygnąć temat swojej przyszłości jeszcze w tym tygodniu. Obecnie sytuacja jest taka, że otoczenie Dembélé zapewnia, że Barça nie złożyła oferty, a klub sugeruje coś wprost przeciwnego.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Agent kręci tym Dembele jak może, jemu to obojętnie gdzie będzie grał byle premia wpadła do kieszeni za podpisanie kontraktu. Dembele to ma rozum dziecka więc łatwo nim sterować. Agent nagadał mu ze jest wielką gwiazdą i może żądać kasy ile chce a ten chłopaczyna już sam nie wie co ma robić.

@KibicBarcy84 dokladnie. Barca mogla zaoferowac 2mln netto za sezon to 10mln dla agenta i byloby po sprawie lol
« Powrót do wszystkich komentarzy