Media: Barcelona spotkała się z agentem Dembélé [Aktualizacja 20:40]

Dariusz Maruszczak

27 czerwca 2022, 16:29

RAC1, Gerard Romero

128 komentarzy

Fot. Getty Images

  • W najbliższych dniach, a może nawet i godzinach może ostatecznie rozstrzygnąć się temat przyszłości Ousmane’a Dembélé
  • W Barcelonie jest agent piłkarza, który miał otrzymać kolejną propozycję przedłużenia umowy
  • Przedstawiciele katalońskiego klubu odbywają też spotkania ws. innych zawodników

Kilka godzin temu Gerard Romero poinformował, że agent Dembélé Moussa Sissoko przebywa właśnie w Barcelonie. Od razu pojawiły się doniesienia, że strony mogą próbować dojść do porozumienia, co sugerowano w katalońskiej prasie w ostatnich dniach. Według Marty Ramon z RAC1 Barça złożyła propozycję, która jest jeszcze niższa niż w grudniu. Klub wierzy, że Francuz zaakceptuje ofertę, ponieważ priorytetem skrzydłowego ma być pozostanie na Camp Nou, a odpowiedzi ma udzielić najpóźniej do czwartku, kiedy to wygasa jego kontrakt. Romero dodaje do tych informacji, że w propozycji nie ma premii dla agenta za przedłużenie umowy, a warunki przedstawione zawodnikowi to 6 milionów euro netto + 1,5 miliona zmiennych. Warto dodać, że Barça miała też ostatecznie zrezygnować z Ángela Di Maríi, który był typowany jako jeden z możliwych następców Dembélé.

Nie są to jedyne informacje przedstawione przez Romero. Dziennikarz udostępnił na swoim profilu na Twitterze zdjęcie koszule Barcelony, na których widnieją nazwiska Christensena i Kessiego. Zgadzałoby się to z ostatnimi doniesieniami, które wskazują, że obaj zawodnicy wkrótce zostaną piłkarzami Blaugrany. Christensen oficjalnie potwierdził dziś odejście z Chelsea i pożegnał się z klubem.

Ponadto Romero donosi też o spotkaniu dyrekcji Barcelony z przedstawicielami Memphisa Depaya, choć nie wiadomo jeszcze, czy chodzi o jego sprzedaż, czy przedłużenie umowy.

AKTUALIZACJA

16:45 Sissoko został przyłapany przez wysłanników Romero przy wyjściu z restauracji znajdującej się w Barcelonie, ale nie chciał odpowiadać na pytanie, czy kontrakt Dembélé zostanie przedłużony. 

17:04 Jak podaje Sport, Barça uważa, że Dembélé zgodzi się na podpisanie umowy, ponieważ wolał zostać, a nie otrzymał lepszej propozycji z innych klubów.

19:00 Jak donosi Fabrizio Romano, podczas dzisiejszego spotkania zarządu Barcelony z agentem Dembélé nie złożono ostatecznej oferty, ale decyzja piłkarza zapadnie jeszcze w tym tygodniu. Obóz zawodnika wyklucza przedłużenie kontraktu, chyba że Barça złoży lepszą ofertę. Z kolei Katalończycy mają analizować, czy będą mieli miejsce w finansowym fair play.

20:20 Loïc Tanzi z RMC Sports  informuje, że w spotkaniu z Sissoko brał udział Xavi, ale z rozmów niewiele wynikło. Barça poinformowała, że trudno jej złożyć obecnie lepszą ofertę. Katalończycy sprawdzą w najbliższych dniach, czy będą mogli to zrobić, a jeśli nie, Dembélé odejdzie z klubu.

20:40 Przedstawiciele Dembélé zapewniają hiszpańskim mediom, że nie było żadnej nowej oferty ze strony Barcelony, a Francuz nie przedłuży kontraktu na przedstawionych warunkach. Barça ma sprawdzić, czy może złożyć lepszą propozycję. Helena Condis z COPE informuje, że nie ma ultimatum ani żadnego terminu, choć piłkarz chce rozstrzygnąć temat swojej przyszłości jeszcze w tym tygodniu. Obecnie sytuacja jest taka, że otoczenie Dembélé zapewnia, że Barça nie złożyła oferty, a klub sugeruje coś wprost przeciwnego.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ahh Dembele. Widac ze chce zostac, a Barca chce podpisac. Negocjacje w toku. Dembele nie zasluguje na +10. 11 asyst i 1gol. Niech zwiekszy gole do tej samej liczby i wtedy zwroci uwage wszystkich. Ale chyba jego treningi sa jakies dziwne.
« Powrót do wszystkich komentarzy