Media: Barcelona zastanawia się nad zatrudnieniem Elvisa Coki, który dopingował na Twitterze Real Madryt [Aktualizacja 22:55]

Mateusz Doniec

27 czerwca 2022, 15:00

Mundo Deportivo, Sport

6 komentarzy

Fot. Getty Images

FC Barcelona rozważy w najbliższych dniach zasadność zatrudnienia Elvisa Coki na stanowisko szefa skautingu Barçy Atlètic i drużyn młodzieżowych klubu. Przyczyną tej sytuacji jest szereg tweetów wyrażających uznanie dla Realu Madryt i jednocześnie sprzeciw wobec Barçy. Tweety krążyły w ostatnim czasie po portalach społecznościowych, wywołując kontrowersje w środowisku klubowym.

Źródła klubowe, z którymi rozmawiało Mundo Deportivo, przyznały, że kontrowersje wokół zatrudnienia Elvisa Coki nie zachęcają do zatrudnienia go i przywołują przykład Sergiego Guardioli, który pod koniec 2015 roku podpisał kontrakt z Barceloną, dołączając do drużyny rezerw, lecz po trzech godzinach klub rozwiązał umowę z powodu obraźliwych tweetów autorstwa wobec barcelonismo samego zawodnika.

W sieci krąży szereg "screenów" z tweetami Coki, które podają w wątpliwość zasadność zatrudnienia 39-latka:

Bardzo chciałbym zobaczyć Luisa Suáreza w Realu Madryt. Jest bardzo dobry!!!

Świetna sekcja koszykówki Realu Madryt!!!! Wspaniały Pablo Laso !!! HALA MADRID!!!

Dość już tak dużej pomocy. To, co Rajoy nam zabiera, dostaje Barça. Żałosne.

Dyrekcja sportowa Barçy nadal uważa, że Coca jest odpowiednią osobą do pełnienia funkcji głównego skauta w futbolu młodzieżowym. Podkreślają też, że tweety nie zawierają żadnych obelg. Osoby, które wybrały jego kandydaturę, będą jednak analizować możliwość zamknięcia operacji, w oczekiwaniu na opinię najwyższych organów.

Elvis Coca, który nie skomentował całej sytuacji, był do tej pory dyrektorem sportowym Mirandés, ale po rozpatrzeniu serii propozycji, między innymi z katalońskiego klubu, zdecydował się na zmianę otoczenia. Na Camp Nou cenią jego rozległą wiedzę na temat Segunda División i rozumieją, że może on wnieść spore doświadczenie i kontakty, które pozwolą wzmocnić wszystkie drużyny z niższych kategorii.

Aktualizacja

22:55 Jak podaje Albert Roge, Coca nie dołączy do Barcelony. Klub postanowił poszukać innych kandydatów na jego stanowisko.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Hm... sam nie wiem. 7 lat temu facet miał 32 lata - dorosły gość, który powinien mieć świadomość swoich wpisów w necie. Z drugiej mógł być sympatykiem Realy, bo tak się wychował, np. w domu, ale do żadnego z tych klubów nie miał przywiązania i teraz, jak pozna Barcelonę od środka, to się zakocha.

Jeśli gość jest naprawdę genialny w swojej pracy, to mimo wszystko powinni go wziąć. Jeśli jest przeciętny lub okej, to chyba mogą znaleźć alternatywę.

Jeżeli będziemy brać takie czynniki pod uwagę to daleko nie zajedziemy

kwestia godzin: "KOŃ TROJAŃSKI w Barcelonie!"

Może go w Realu zatrudnią.