Odejście Frenkiego de Jonga wielką szansą dla Nico Gonzáleza?

Mateusz Doniec

26 czerwca 2022, 18:30

Sport

9 komentarzy

Fot. Getty Images

W mediach znów pojawiają się rozważania na temat przyszłości Nico Gonzáleza, lecz po deklaracji jego agenta Jorge Mendesa, że 20-latek nie jest na sprzedaż, te dyskusje dotyczą teraz jego roli w zespole w nadchodzącym sezonie. Może okazać się, że odejście Frenkiego de Jonga byłoby wielką szansą dla młodego pomocnika.

Wszystko wskazuje na to, że wraz z odejściem Frenkiego de Jonga Xavi Hernández straci jednego ze swoich kluczowych zawodników. Holender, który był nietykalny podczas pierwszych miesięcy pracy trenera z Terrassy, jest bliski transferu do Manchesteru United. Oba kluby są według mediów bliskie porozumienia i brakuje jedynie zgody samego zawodnika.

Bez względu na ruchy na rynku transferowym, jakie sprowokuje ten transfer, jest w kadrze Dumy Katalonii zawodnik, który może z tego powodu otrzymać swoją szansę. Chodzi o Nico Gonzáleza. Pomocnik z Galicji wystąpił w poprzednim sezonie pod wodzą Xaviego w 27 meczach. W ostatniej części sezonu nie mógł jednak grać z powodu kontuzji, ale to nie zmienia faktu, że z czasem jego rola stawała się coraz bardziej marginalna.

Nico skończy w przyszłym sezonie 20 lat. Jest jeszcze bardzo młody i ma przed sobą całą karierę, ale nadszedł czas, by wymagać od niego więcej. Rywalizacja o skład z Pedrim, Gavim, Busquetsem, a może nawet z Kessie'm i Bernardo Silvą będzie z pewnością bardzo trudna. Niewątpliwie postać Xaviego będzie bardzo ważna dla Galisyjczyka. Podczas ostatniego spotkania Joana Laporty i agenta Nico Jorge Mendesa spekulowano, że omawiana jest przyszłość pomocnika, lecz Portugalczyk powiedział jasno, że Nico nie jest na sprzedaż. Podobnie Xavi za każdym razem, gdy go o to pytano, wyrażał się dosyć klarownie. 42-letni szkoleniowiec bardzo liczy na pomocnika i chce mu pomóc w rozwoju.

Można się zastanawiać, jaką rolę będzie odgrywał Nico w nowym sezonie. Wiele wskazuje na to, że wobec nikłych szans na grę jako "interior", González może stać się naturalnym zmiennikiem, a może nawet następcą Sergio Busquetsa w roli defensywnego pomocnika. To właśnie na tej pozycji Nico grywał najczęściej w niższych kategoriach wiekowych, lecz w jego debiutanckim sezonie w najwyższej klasie rozgrywkowej był ustawiany nieco wyżej. Ta opcja wydaje się tym bardziej prawdopodobna, mając na względzie odejście Frenkiego de Jonga, który zazwyczaj zastępował Busquetsa, oraz fakt, że w miejsce Holendra miałby przyjść do klubu Bernardo Silva, który gra raczej w ofensywie. W tym momencie można być jednak pewnym tylko tego, że Xavi ma plan na 20-latka i chce z nim dalej współpracować.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Nico momentami pokazywał że ma potencjał na lepsze granie niż Frenkie, także wiążę z nim wielkie nadzieje.

Szansą dla Nico powinno być zastępowanie Busiego chociaż w ostatnich minutach każdego meczu.
Powiedzmy sobie szczerze - Xavi musi wrócić do koncepcji Koemana bo wysuwając go bardziej do przodu marnuje jego walory. Ja rozumiem że Xavi stara się niwelować gigantyczne dysproporcje silowe stawiając wyżej Nico, ale nie przekonuje chłopak na tej pozycji - marnuje się bo stworzony jest do gry na pozycji Busiego.
W miejsce de Jonga może grać też Gavi, Kessie i minity dostawać Torre - jest pozycja dobrze obsadzona.

Z całym szacunkiem ale nie ten rozmiar butów . De Jong nie urwał dupy .. szkoda bo talent mega , ale Nico nie ma podjazdu nawet w połowie.

Gdy Pedri, Busi i Gavi będą zdrowi na 100% to nawet Pogba nie znalazł by miejsca w I jedenastce. Kessie, Nico, Roberto może i nie straszą z ławki, lecz są ciekawą alternatywą Xaviego. Pomoc to jedyna formacja w Barcelonie, która może być nawet osłabiona, sprzedażą FDJ. Reszta formacji wygląda biednie. Przypomnę tylko o bokach obrony, gdzie kontuzja Alby powoduje brak LO w takim klubie jak Barcelona.

Może mnie zjecie ale ja bym Bernardo nie kupował bo trzeba oszczędzać a Pablo Torre się fajnie zapowiada.

Gorszy nie będzie, na pewno

Oby wykorzystał szansę. Ma potencjał, brakuje doświadczenia