Odejście Frenkiego de Jonga wielką szansą dla Nico Gonzáleza?

Mateusz Doniec

26 czerwca 2022, 18:30

Sport

9 komentarzy

Fot. Getty Images

W mediach znów pojawiają się rozważania na temat przyszłości Nico Gonzáleza, lecz po deklaracji jego agenta Jorge Mendesa, że 20-latek nie jest na sprzedaż, te dyskusje dotyczą teraz jego roli w zespole w nadchodzącym sezonie. Może okazać się, że odejście Frenkiego de Jonga byłoby wielką szansą dla młodego pomocnika.

Wszystko wskazuje na to, że wraz z odejściem Frenkiego de Jonga Xavi Hernández straci jednego ze swoich kluczowych zawodników. Holender, który był nietykalny podczas pierwszych miesięcy pracy trenera z Terrassy, jest bliski transferu do Manchesteru United. Oba kluby są według mediów bliskie porozumienia i brakuje jedynie zgody samego zawodnika.

Bez względu na ruchy na rynku transferowym, jakie sprowokuje ten transfer, jest w kadrze Dumy Katalonii zawodnik, który może z tego powodu otrzymać swoją szansę. Chodzi o Nico Gonzáleza. Pomocnik z Galicji wystąpił w poprzednim sezonie pod wodzą Xaviego w 27 meczach. W ostatniej części sezonu nie mógł jednak grać z powodu kontuzji, ale to nie zmienia faktu, że z czasem jego rola stawała się coraz bardziej marginalna.

Nico skończy w przyszłym sezonie 20 lat. Jest jeszcze bardzo młody i ma przed sobą całą karierę, ale nadszedł czas, by wymagać od niego więcej. Rywalizacja o skład z Pedrim, Gavim, Busquetsem, a może nawet z Kessie'm i Bernardo Silvą będzie z pewnością bardzo trudna. Niewątpliwie postać Xaviego będzie bardzo ważna dla Galisyjczyka. Podczas ostatniego spotkania Joana Laporty i agenta Nico Jorge Mendesa spekulowano, że omawiana jest przyszłość pomocnika, lecz Portugalczyk powiedział jasno, że Nico nie jest na sprzedaż. Podobnie Xavi za każdym razem, gdy go o to pytano, wyrażał się dosyć klarownie. 42-letni szkoleniowiec bardzo liczy na pomocnika i chce mu pomóc w rozwoju.

Można się zastanawiać, jaką rolę będzie odgrywał Nico w nowym sezonie. Wiele wskazuje na to, że wobec nikłych szans na grę jako "interior", González może stać się naturalnym zmiennikiem, a może nawet następcą Sergio Busquetsa w roli defensywnego pomocnika. To właśnie na tej pozycji Nico grywał najczęściej w niższych kategoriach wiekowych, lecz w jego debiutanckim sezonie w najwyższej klasie rozgrywkowej był ustawiany nieco wyżej. Ta opcja wydaje się tym bardziej prawdopodobna, mając na względzie odejście Frenkiego de Jonga, który zazwyczaj zastępował Busquetsa, oraz fakt, że w miejsce Holendra miałby przyjść do klubu Bernardo Silva, który gra raczej w ofensywie. W tym momencie można być jednak pewnym tylko tego, że Xavi ma plan na 20-latka i chce z nim dalej współpracować.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Oby wykorzystał szansę. Ma potencjał, brakuje doświadczenia
« Powrót do wszystkich komentarzy