Sport: Manchester United i Barcelona o krok od porozumienia w sprawie transferu Frenkiego de Jonga

Maciej Łoś

25 czerwca 2022, 20:00

Sport

62 komentarze

Fot. Getty Images

Jak donosi Sport, Frenkie de Jong jest coraz bliżej przenosin do Manchesteru United. Najnowsza oferta angielskiego klubu wynosi niecałe 80 milionów euro, a więc prawie tyle, ile oczekuje za Holendra FC Barcelona.

Źródła dziennika zapewniają, że rozmowy w sprawie transferu są zaawansowane i w ostatnich godzinach coraz bardziej prawdopodobne stało się, że operacja dojdzie do skutku. Manchester United miał zaoferować prawie 80 milionów euro. Przedstawiciele angielskiego klubu pozostają optymistami i wierzą, że uda się osiągnąć porozumienie przed 30 czerwca. Wszystko będzie zależało jeszcze od tego, czy sam zawodnik zgodzi się przenieść na Old Trafford.

Sport przypomina, że temat przenosin De Jonga do Manchesteru United stał się poważny po tym, jak nowym trenerem angielskiego klubu został ogłoszony Erik ten Hag, a więc szkoleniowiec, który współpracował z nim w Ajaksie Amsterdam. Czerwone Diabły pożegnały się z Paulem Pogbą, któremu kontrakt wygasa za kilka dni, i zrobiły miejsce w środku pola właśnie dla holenderskiego pomocnika.

Początkowo Manchester United oferował mniej pieniędzy niż oczekiwałaby Barcelona, ale w ostatnim tygodniu Ten Hag poprosił, żeby klub podjął większe działania w celu zamknięcia operacji. Holender jest priorytetem dla nowego trenera angielskiego zespołu i paraliżuje także inne ruchy transferowe, dlatego Ten Hagowi zależy, żeby jak najszybciej dojść do porozumienia ze swoim rodakiem. United zaoferował De Jongowi pięcioletni kontrakt z pensją wyższą niż ta, którą inkasuje obecnie w Barcelonie.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

de jong odejdzie a silva pewnie nie przyjdzie i zostaniemy z niczym

@Dominikus_ zostaniemy z Gavim i Kessim

@Dominikus_ odejście tego flopa to już będzie "coś".

@Dominikus_ dokładnie tak bedzie

@poskus Plus 80 baniek.
« Powrót do wszystkich komentarzy