Mundo Deportivo: Jedenastka Xaviego na kolejny sezon

Julia Cicha

25 czerwca 2022, 09:53

Mundo Deportivo

57 komentarzy

Fot. Getty Images

Rozpoczynający się w sierpniu sezon będzie pierwszym, w którym w całości drużynę poprowadzi Xavi. Trener ma też wpływ na transfery oraz do dyspozycji cały presezon, więc jest w komfortowej sytuacji. Dziennik Mundo Deportivo opisuje dziś wymarzoną jedenastkę szkoleniowca, która miałaby rywalizować w najbliższych miesiącach.

Plany opierają się na sprowadzeniu przede wszystkim trzech graczy: Julesa Koundé, Roberta Lewandowskiego i Bernardo Silvy. Jeśli odejdzie de Jong, będą to trzy elementy układanki, których brakuje Xaviemu, by móc skompletować zwycięski zespół. Trener ma ponoć mieć przygotowany indywidualny plan dla każdego gracza i rozważa różne warianty taktyczne, ale potrzebuje do tego właśnie po jednym wzmocnieniu na formację.

W bramce powinniśmy oglądać Ter Stegena, którego zmiennikiem zostanie Iñaki Peña, jeśli klub opuści Neto. Parę stoperów stworzą Araujo i Koundé, a w odwodzie pozostaną Piqué, Éric García i Christensen. Z lewej mamy Jordiego Albę, który na razie nie ma rywala, chyba że uda się pozyskać Marcosa Alonso. Z prawej strony trener bardzo chce Azpilicuetę, a jego zmiennikiem byłby Sergi Roberto, który mógłby być też alternatywnym defensywnym piwotem. Dodatkowo umiejętności Araujo i Koundé umożliwiają grę trójką stoperów, w której jeden z nich schodziłby bardziej do boku.

W linii pomocy Pedri ma pewne miejsce w składzie. Do tej pory grał z Frenkiem, a teraz być może jego partnerem będzie Bernardo Silva. W kadrze jest oczywiście Busquets, a Nico i Gavi dalej będą zbierać doświadczenie i rozwijać się. Kessie to pomocnik o innym profilu, który będzie mógł przydawać się w konkretnych sytuacjach.

W ataku Xavi chciałby oglądać Roberta Lewandowskiego, którego mógłby zastępować Aubameyang. Memphis może odejść, ponieważ nie miałby wtedy wielu szans na grę. Skrzydła będą należały do Dembélé i Abde z prawej oraz do Ansu i Ferrana z lewej strony. Jeśli Francuz ostatecznie odejdzie, klub sprowadzi w jego miejsce Raphinhę.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Oceniacie skład pod względem sportowym czy marketingowym, które jest bardziej dochodowe i ma wpływ na wizerunek i zarobki klubu?
« Powrót do wszystkich komentarzy