Sport: Manchester United o 15 milionów od kupna Frenkiego de Jonga

Julia Cicha

24 czerwca 2022, 19:00

Sport

20 komentarzy

Fot. Getty Images

Frenkie de Jong pozostaje głównym celem transferowym Manchesteru United, choć sam Holender nie zdecydował się jeszcze ostatecznie na odejście z Barcelony. Jak podaje Sport, różnica w negocjacjach pomiędzy klubami wynosi obecnie 15 milionów euro.

Wszystko wskazuje na to, że po trzech sezonach Holender jednak opuści Camp Nou. Nie był w stanie pokazać pełni swojego potencjału, a dodatkowo zdobył w tym czasie zaledwie Puchar Króla. Pomocnik wciąż nie powiedział Barcelonie, że zgadza się na odejście, ale rozumie też, że klub chce na nim zarobić, i zgodzi się na operację, gdy zostanie o nią poproszony.

Pierwsza oferta United miała wynieść 60 milionów euro i została odrzucona przez Katalończyków. The Guardian podaje, że kolejna propozycja to 70 milionów, czyli wciąż mniej niż oczekiwania Barçy. Ta zapłaciła za Frenkiego 75 milionów + 11 milionów zmiennych w 2019 roku. Teraz według Sportu oczekuje jeszcze 10 milionów kwoty stałej i pięciu milionów zmiennych. W sumie: 80+5 milionów euro. De Jong przebywa na razie na wakacjach i przygląda się działaniom klubów. W drugim tygodniu lipca powinien pojawić się w Ciutat Esportiva, jeśli wcześniej nie dojdzie do żadnego porozumienia.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Oddanie go to głupota. Zawodnika tej klasy nie dostaniemy bo nas nie bedzie stać. Sprzedać goscia 1 składu od którego młodzież moze sie uczyć to głupota.

Barca systematycznie pogarsza swój wizerunek. Wypycha na siłę zawodnika pierwszego składu, jak się ma czuć taki piłkarz, wciąż potrzebny i pełniący ważną rolę? Nie pierwszy raz w ostatnim czasie piłkarze są traktowani źle. Uważam, że powiela się wiele róznych sygnałów wokół barcelony które powinny mocno dawać do myślenia piłkarzowi zanim przyjdzie do Barcelony.
W kwestii transferów również są bardzo niepoważnym partnerem...

Ja bym go nie oddał nawet za 150 mln. Mając pomc fdj, Gabi, pedri+ nowi i emeryt busi możemy zamieszać w Europie w najbliższych latach

Przykre...to, co robią FdJ

Jezeli dobrze go wykorzystaja, w Anglii box2box midfilder jakim byl Gerard, moze okazac sie podwojnym FdJ niz jest u nas. Szczegolnie ze trenerem jest jego trenerzyna z Ajaxu, ktory bedzie obracal druzyne wokol niego. FdJ jest zwykle lepszy im blizej pola karnego. A u Xaviego tego nie dostanie. Wiec powinni go brac i to za 80mln zamiast nagle oszczedzac male melony, wczesniej wydajac wiecej od Barcy...

Uważam że 86 ml za tak młodego pomocnika to uczciwa tranzakcja i dobrze że nie uginamy się nad mniejszą kwotą.

Jah gdyby my byśmy chcieli go ściągnąć minimalna 130 mln by była .