Sport: Manchester United o 15 milionów od kupna Frenkiego de Jonga

Julia Cicha

24 czerwca 2022, 19:00

Sport

20 komentarzy

Fot. Getty Images

Frenkie de Jong pozostaje głównym celem transferowym Manchesteru United, choć sam Holender nie zdecydował się jeszcze ostatecznie na odejście z Barcelony. Jak podaje Sport, różnica w negocjacjach pomiędzy klubami wynosi obecnie 15 milionów euro.

Wszystko wskazuje na to, że po trzech sezonach Holender jednak opuści Camp Nou. Nie był w stanie pokazać pełni swojego potencjału, a dodatkowo zdobył w tym czasie zaledwie Puchar Króla. Pomocnik wciąż nie powiedział Barcelonie, że zgadza się na odejście, ale rozumie też, że klub chce na nim zarobić, i zgodzi się na operację, gdy zostanie o nią poproszony.

Pierwsza oferta United miała wynieść 60 milionów euro i została odrzucona przez Katalończyków. The Guardian podaje, że kolejna propozycja to 70 milionów, czyli wciąż mniej niż oczekiwania Barçy. Ta zapłaciła za Frenkiego 75 milionów + 11 milionów zmiennych w 2019 roku. Teraz według Sportu oczekuje jeszcze 10 milionów kwoty stałej i pięciu milionów zmiennych. W sumie: 80+5 milionów euro. De Jong przebywa na razie na wakacjach i przygląda się działaniom klubów. W drugim tygodniu lipca powinien pojawić się w Ciutat Esportiva, jeśli wcześniej nie dojdzie do żadnego porozumienia.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jah gdyby my byśmy chcieli go ściągnąć minimalna 130 mln by była .

@BarcaKings965212 przy jego obecnej dyspozycji? Niech go biorą za 85 i płakać nie powinnismy, poprawimy finanse, a mam nadzieje, ze Gavi wskoczy w jego buty - to nie jest wysoko postawiona poprzeczka. Nie sprawdził się - spieniężyć póki jest chętny

@BarcaKings965212 ale "my" go właśnie ściągnęliśmy i to wtedy gdy był wyżej ceniony i nie doszło nawet do 100 więc o co ten jęk i płacz?

@BarcaKings965212 Składnia zdania na poziomie mistrzowskim.

@czar007 Gavi mega talent, ale wiele mi brakuje - po pierwsze jest wszędzie, nie trzyma się pozycji, po drugie musi spokornieć, bo łapie często żółte kartki, po 3 ma dopiero 17 lat i nie mozemy opierać się na 17 latku .

@ArcziArtt przyjdzie Kessie, FDJ gra sinusoida i nie umie ustabilizować formy przez 3 lata, moim zdaniem spieniężyć póki jest szansa, bo wartość będzie spadala

@ArcziArtt To samo było gadane o Pedrim a nikt nie wyobraża sobie środka pola bez niego.
« Powrót do wszystkich komentarzy