Czy Barça powinna jeszcze starać się o podpis Ousmane'a Dembélé? [ANKIETA]

Mateusz Doniec

24 czerwca 2022, 17:30

Sport

49 komentarzy

Fot. Getty Images

Kwestia przyszłości Ousmane'a Dembélé pojawia się na pierwszych stronach gazet praktycznie od jesieni ubiegłego roku. Wyglądało to już na przedłużający się koniec przygody Francuza na Camp Nou, ale trudno było przewidzieć, że skrzydłowy nie wyjaśni swojej przeszłości na tydzień przed wygaśnięciem umowy. Dziennik Sport zastanawia się, czy przedłużenie kontraktu z Dembélé nie byłoby uniżeniem się klubu.

Od 1 stycznia br. zawodnik z Vernon mógł swobodnie negocjować z innymi klubami. Naciski ze strony Xaviego sprawiły, że przez pewien czas nie wykluczano przedłużenia współpracy z 25-latkiem, ale jednocześnie wzrosły wymagania jego agenta Moussy Sissoko. Po burzliwym styczniu, Xavi zdołał "odzyskać" Francuza, który w decydującej części sezonu pokazał się z bardzo dobrej strony.

Do tej pory zawodnik nie podpisał jeszcze kontraktu z żadną drużyną. Dwie główne potencjalne opcje, czyli PSG i Chelsea, nie wydają się zbyt zainteresowane usługami skrzydłowego. Londyńczycy również nie mają zamiaru spełniać wymagań finansowych Sissoko, a w przypadku PSG nowy dyrektor sportowy Luis Campos nie wierzy, że jest to zawodnik, którego potrzebuje.

Xavi naciska na zarząd, by podjął ostateczną "ofensywę", ale klub uważa, że ostatnia oferta, jaką mu złożono, jest maksymalną możliwą do zrealizowania. Wydaje się, że Dembélé chce zostać, a zdaniem Sportu jeśli przyjmie ofertę, pojawi się pewien dylemat moralny.

Dla niektórych przedłużenie kontraktu z Dembélé jest sytuacją bez przegranych. Klub nie wyda ani grosza na transfer prawego skrzydłowego, bo zatrzyma zawodnika, który robi różnicę, a fundusze przygotowane na transfer Raphinhi będzie można przeznaczyć np. na transfer Julesa Koundé. Jednak według Sportu ktoś mógłby uznać to za uniżenie się klubu. Dembélé od miesięcy nie potrafił rozwiązać kwestii swojej przyszłości i według dużej części kibiców nie szanuje instytucji, jaką jest Barca. Co więcej, można się domyślać, że jeśli Francuz ostatecznie złoży podpis pod nową umową, nie będzie to efekt jego ogromnych chęci do pozostania, ale raczej braku innych ofert i faktu, że Barcelona jest jego ostatnią opcją.

Ankieta

Czy Barcelona powinna starać się jeszcze o podpis Ousmane'a Dembele pod nową umową?

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

To on powinien się starać o podpis !
« Powrót do wszystkich komentarzy