AS: Partia szachów ws. Frenkiego de Jonga

Julia Cicha

22 czerwca 2022, 18:47

AS

30 komentarzy

Fot. Getty Images

Nie jest tajemnicą, że Frenkie de Jong może niedługo trafić do Manchesteru United, ale sytuacja jest dynamiczna, a dziennik AS określa ją nawet jako partię szachów między dwoma klubami i zawodnikiem.

Ważne są dwa elementy: finanse i czas. Manchester ma za sobą nawet gorszy sezon od Barcelony, a jego fani domagają się nowości w kadrze. Chcą transferów i zakończenia serii niepowodzeń w ostatnich latach, tym gorszej, że sukcesy święci w tym czasie odwieczny rywal – Manchester City. Problemy Czerwonych Diabłów są jednak tylko sportowe, finansowo klub ma się dobrze i z pewnością jest go stać na Frenkiego de Jonga, szczególnie że jego wielkim zwolennikiem jest Erik ten Hag.

Pierwsza oferta wyniosła 60 milionów euro i została uznana za niewystarczającą. Anglicy zakładali, że trudności finansowe Barçy sprawią, że szybko zgodzi się ona na taką transakcję. Tak jednak się nie stało – Barcelona działa cierpliwie, a po zgromadzeniu socios compromisarios ma już inne sposoby na poprawę wyników finansowych. Zamierza więc dalej odrzucać wszelkie propozycje poniżej 80 milionów. Pozostanie De Jonga na Camp Nou nie będzie odbierane jako porażka, ponieważ Xavi będzie na niego liczył.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Szkoda, że żaden inny klub nie chce się włączyć po FdJ może PSG by chciało bo przebudowują skład, chyba że wiele zależy od zawodnika. Dzięki konkurencyjności można by uzyskać większą sprzedaż.

@Elvisek Nikt nie da za niego 80mln ... kupując jeszcze od bankruta

@FCBurnley jaki bankrut przecież mamy 600-900 mln po uruchomieniu dzwigni, a FdJ w takiej sytuacji jest planem b Barcy, bo wcale nie spieszą się ze sprzedażą jak widać.
« Powrót do wszystkich komentarzy