Uli Hoeness: Wszystkim osobom zamieszanym w sprawę Lewandowskiego zalecałbym obiektywizm

Julia Cicha

20 czerwca 2022, 17:00

Sport

16 komentarzy

Fot. Getty Images

Od zakończenia klubowego sezonu Robert Lewandowski wywierał dużą presję na Bayernie, by pozwolił mu odejść już tego lata. Nie jest tajemnicą, że głównym pretendentem do pozyskania Polaka jest Barcelona. Zachowanie napastnika nie spodobało się jednak w Monachium.

Wielu przedstawicieli Bayernu wypowiadało się w ostatnich tygodniach, krytykując postawę Lewandowskiego i jego agenta. Kolejną taką osobą jest Uli Hoeness, który rozmawiał z mediami po wydarzeniu z okazji zakończenia kariery przez komentatora Wernera Hanscha. Honorowy prezes Bayernu jest pozytywnie nastawiony do pozostania Roberta w klubie: - trwają intensywne prace nad budową nowego zespołu. Jeśli wypali wszystko, co zaprezentowano mi w poprzednim tygodniu, w kolejnym sezonie będziemy mieć atrakcyjną drużynę, z Lewandowskim.

- Sprawy nie potoczyły się dokładnie tak, jak on i jego agent chcieli. Dlatego są źli. Zalecałbym wszystkim zamieszanym w to osobom, by były obiektywne i nie pozwoliły na intensyfikację sytuacji. Słońce znów zaświeci nad Lewandowskim i Bayernem. Zawsze tak było – dodał Hoeness, po czym doradził Bayernowi, by nie szukał następcy Polaka: „jeśli nie masz alternatywy i sądzisz, że możesz go do pewnego stopnia zastąpić, co teraz wydaje się trudne, zalecałbym pozostawienie go w klubie na kolejny rok. Później zobaczymy, czy przedłuży umowę, czy odejdzie za darmo.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Po niemiecku "buta i pycha" to Uli Hoeness.

To jest wywiad przeprowadzony miesiąc temu.

@Encore Morda tez typowo Niemiecka

Typowy niemiecki dziad

@vangoor A tak naprawdę taki zapłon ma „Sport”, oni to naprawdę dziś opublikowali jako „news”. Za dużo czasu schodzi im na wymyślanie tych różnych bajek, no to aż dwa tygodnie zajęło im odkrycie tej wypowiedzi. :P

@Emhyr 2 tygodnie temu co nie zmienia faktu, że zapłon Julii jest rozbrajający.

Uli, spadaj do pierdla

@macio_944 Co w tym złego, że chcą zatrzymać zawodnika z obowiązującym kontraktem? Jakby Laporta tak mówił o Gavim, to byłaby ta sama śpiewka?

@swiergol2 Z punktu widzenia Bayernu to Lewy jest cenniejszy od Gaviego. Jak mają go zastąpić? Bronią swoich interesów. Proste. Poza tym Lewy chce po prostu odejść z Bayernu, a nie odchodzi teraz żeby Bayern się wzbogacił;) Także różnice są, ale Bayern broni swoich interesów i nie widzę sensu wybielania Roberta. To oczywiście moja subiektywna opinia. Masz swoją i ok.

@Bogan Nie widzisz różnicy w swoim przykładzie? Jeden zawodnik ma 34 lata i po zdobyciu wszystkiego z obecnym klubem chce odejść, bo być może to jego ostatnia szansa na coś nowego, przychodził do klubu za darmo z zespołu odwiecznego rywala a teraz chce dać jeszcze zarobić Bayernowi. Drugi ledwo zaczął karierę, nigdy nie mówił, że chce odejść z Barcelony i obie strony chcą przedłużyć kontrakt. Porównanie idealne.

Jak ktoś zaangażowany w sprawę ma być obiektywny xD?

Jak oni mnie wkurwiają ostatnio to hit.

Złodziej podatkowy, szkoda że jeszcze nie dodał czegoś od siebie na temat moralności jako kwintesencję niemieckiej obłudy i hipokryzji.

@taris Masz w artykule.
konto usunięte

@taris Honorowy Prezes Bayernu

on pełni jakąś funkcje w tym Bayernie czy tylko tak sobie gada