Kwestia godzin, czyli podsumowanie porannych doniesień transferowych

Julia Cicha

20 czerwca 2022, 12:00

Sport, MD, Daily Mail, Goal

44 komentarze

Fot. Getty Images

Barcelona może w tym tygodniu ponownie spotkać się z przedstawicielami Leeds, a Clement Lenglet rozważa odejście z Camp Nou. Zapraszamy na podsumowanie doniesień transferowych.

Alberto Moleiro

Goal: Piłkarzem interesuje się Barcelona, ale teraz do grona kandydatów dołączył Betis, który nie chce dopuścić do powtórzenia sytuacji z Pedrim, który wymknął mu się z rąk w 2019 roku.

Raphinha

Sport: Dojdzie do kolejnego spotkania Mateu Alemanyego z przedstawicielami Leeds. Anglicy chcą za skrzydłowego 50 milionów euro, a Barça liczy na obniżenie tej ceny do 40 milionów, być z może z włączeniem w transakcję jednego z odrzuconych przez Xaviego piłkarzy. Po osiągnięciu porozumienia operacja zostałaby formalnie przeprowadzona po 1 lipca. Laporta dzwonił do Raphinhi i rozwiał jego wątpliwości. Teraz konieczne jest przekonanie Leeds.

Frenkie de Jong

Daily Mail: Nowa oferta United to 75 mln euro + zmienne, a więc tylko o 5 mln mniej, niż chce Barcelona. Przyszłość pomocnika jest coraz dalej od Camp Nou, choć dla niego priorytetem jest pozostanie w klubie.

Mundo Deportivo: To Frenkie będzie miał ostatnie słowo w kwestii transferu. Chciałby grać w przyszłym sezonie w Lidze Mistrzów, ale United naciska na jego sprowadzenie.

Jules Koundé

Mundo Deportivo: Sevilla zdaje sobie sprawę z zainteresowania Barcelony. Obiecała piłkarzowi, że nie będzie utrudniać mu odejścia, jeśli otrzymana oferta będzie odpowiednia. Oficjalne negocjacje jeszcze się nie rozpoczęły, ale doszło już do rozmów. Dla Koundé priorytetem jest Barca, mimo że ma korzystniejsze finansowo propozycje. Katalończycy czekają na aktywację dźwigni finansowych, która da im możliwość przeprowadzenia operacji.

Clement Lenglet

Mundo Deportivo: Obrońca nie zamyka się na możliwość odejścia. Wypożyczeniem go interesują się Olympique Marsylia i Tottenham. Pensja Francuza jest wysoka, więc kluby chciałyby, by jej część pokrywała Barca. Ta nie chce się na to zgodzić. Lengletowi zależy na powołaniu na mundial, więc chce grać.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Typowo. Zara bedzie zastrzyk gotowki to bedziemy placic 2x wiecej za kazdego bo czemu nie.
« Powrót do wszystkich komentarzy