Sport: Barcelona zmartwiona stanem zdrowia Ansu Fatiego

Julia Cicha

19 czerwca 2022, 21:00

Sport

24 komentarze

Fot. Getty Images

Wczoraj znany dziennikarz Achraf Ben Ayad poinformował, że Ansu Fati nie jest jeszcze gotowy do gry na najwyższym poziomie, a Barça jest zdania, że popełnił on duży błąd, nie poddając się operacji. Dzisiaj Sport potwierdza te doniesienia i podaje więcej szczegółów na temat stanu zdrowia zawodnika.

Hiszpan pojechał na zgrupowanie reprezentacji, ale nie rozegrał ani minuty w meczach Ligi Narodów. Spędził jedynie czas z kolegami i nie pojawił się nawet na wszystkich treningach. Sport informuje, że Barcelona rzeczywiście martwi się stanem jego zdrowia, ponieważ przeprowadzone badania i testy wykazały, że wyniki Ansu nie pozwalają na ostrą rywalizację i są gorsze niż przed odniesieniem kontuzji. Fati miał stracić odporność, szybkość i siłę. Klub wnioskuje, że kilka miesięcy temu wychowanek popełnił duży błąd, nie poddając się operacji. Oczywiście ma talent i umiejętność strzelania goli, ale istnieje możliwość, że nie odzyska walorów fizycznych w stu procentach.

Przypomnijmy, że lekarze doradzali Ansu operację, ale on zdecydował się na leczenie zachowawcze, które jest mniej agresywne, ale, jak się wydaje, nie przyniosło spodziewanych efektów. Teraz istnieją duże obawy, że Fati już nigdy nie będzie taki jak dawniej. Teraz przed nim miesiąc wakacji, podczas którego będzie mógł przestać na chwilę myśleć o piłce, choć nie zaprzestanie treningów. Barcelona chce, by był gotowy na presezon i wrócił do dawnych parametrów fizycznych.

Sport dodaje, że Xavi widzi w wychowanku gracza wyjściowej jedenastki. Trener ślepo w niego wierzy i czeka na niego po sezonie, w którym praktycznie nie mógł na niego liczyć. Wszystko to może jednak sprawiać, że Barça jeszcze bardziej będzie potrzebowała bramkostrzelnego napastnika, jakim jest Robert Lewandowski. W minionej kampanii Barcelona zdobyła 85 bramek, podczas gdy w ostatniej dekadzie średnia to 150 trafień.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Było to bardzo prawdopodobne i niestety jak można było się spodziewać staje się to faktem. Nie ma zdrowia do sportu na najwyższym poziomie.
« Powrót do wszystkich komentarzy