Czy Ousmane Dembélé chce skorzystać z aktywowania "dźwigni finansowych"?

Mateusz Doniec

18 czerwca 2022, 16:15

Actualite Barca

65 komentarzy

Fot. Getty Images

Podczas gdy zarówno media, jak i prezydent Joan Laporta sugerowali, że Ousmane Dembélé rozstanie się z Barceloną, sam zainteresowany podtrzymuje, że zostaje w stolicy Katalonii, a doniesienia o porozumieniu z innymi klubami to według niego tylko plotki. Czy istnieje jeszcze szansa, żeby 25-latek pozostał w Barcelonie?

O przyszłości Ousmane’a Dembélé napisano już tutaj dziesiątki artykułów. Nadal jednak nie mamy stuprocentowej pewności, co stanie się z Francuzem po 30 czerwca. Znając całą sytuację, bylibyśmy wręcz naiwni, myśląc, że w ciągu następnych 13 dni nie pojawi się nic nowego na temat skrzydłowego. Przez ostatnie tygodnie kibice Barcelony byli już pogodzeni z myślą, że 25-latek pożegna się z Camp Nou. Sugerowały to wszystkie media, a sam Joan Laporta przyznał, że Francuz nie przyjął oferty nowej umowy. W ostatnich godzinach rozpoczął się jednak kolejny (być może krótki) podrozdział tej sagi.

Jeden z kibiców zapytał jadącego samochodem Ousmane’a Dembélé o to, czy zostaje w Barcelonie. „Siódemka” Barcelony odpowiedziała twierdząco, a gdy fan zasugerował przejście do Chelsea i współpracę ze swoim byłym trenerem z czasów gry w Borusii Dortmund Thomasem Tuchelem, stwierdził, że to tylko plotki i że czuje się bardzo dobrze w Barcelonie.

W mediach oczywiście od razu rozpoczęły się analizy, sugerujące, że Dembélé cały czas rozważa kontynuowanie kariery w stolicy Katalonii. Wcześniej dziennikarze donosili też, że choć agent Francuza Moussa Sissoko negocjuje z wieloma klubami, to nie chce zamykać drzwi do pozostania w Barcelonie. Kibice twierdzili także, że być może skrzydłowy nie jest do końca świadomy swojej sytuacji, zostawiając wszystko w rękach swojego agenta, inni sugerowali typową dla Sissoko „ustawkę”, a jeszcze inni uznawali, że 25-latek liczy na ulepszoną ofertę ze strony Barcelony po tym, jak socios udzielili zarządowi zgodę na aktywację dwóch „dźwigni finansowych”. Czy rzeczywiście taka opcja jest możliwa?

Trudno powiedzieć „nie”, bo mowa o procesie, który ciągnie się już od miesięcy, podczas których nastąpiło już wiele niespodziewanych zwrotów akcji, ale wszystko wskazuje na to, że Barcelona nie zamierza już zajmować się negocjacjami z Moussą Sissoko. Z drugiej strony Joan Laporta nie powiedział kilka dni temu, że oferta nowej umowy została wycofana, a jedynie, że nie ma pozytywnej odpowiedzi. Można zatem się domyślać, że obniżona propozycja względem ofert z poprzednich miesięcy cały czas leży na stole w oczekiwaniu na kolejny „niespodziewany zwrot akcji”, który wydaje się jednak bardzo mało prawdopodobny. Wiele wskazuje na to, że do końca czerwca (a może i jeszcze w lipcu?!) temat powróci. Co według was planuje Ousmane Dembélé? Napiszcie w komentarzu!

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jeśli mamy wydać ok 50 baniek za Raphinie, to lepiej dać 10 baniek rocznie Dembele i podpisać z nim umowę na 5 lat.

W ramach "zabezpieczenia", podpisać umowę 6+4. Jeśli zagra ponad 60% meczy w sezonie, to dostaje pełną pulę tj 10. Jeśli znów się połamie i nie wystąpi w 60% meczy, albo zaliczy mega zjazd, to dostanie 6 baniek.
Do tego należy zaoferować mu premię za sukcesy, drużynowe i indywidualne. Drużynowe, to wiadomo, za LL, LM, CdR, a indywidualne np za najlepszego asystenta w lidze, za double-double, będzie to dodatkowa motywacja, która zapewni nam konkretne wyniki.

Nie oszukujmy się, Dembele jest jaki jest, ale przez ostatnie pół roku pokazał, że jest jednym z najlepszych skrzydłowych w Europie.

Sam bardzo długo broniłem Dembele i jego perypetiom w Barcelonie. Później chciałem, żeby odszedł bez względu na wszystko... Ale, jak widzę, że mamy go zastąpić Raphinia za ok 50 baniek, to wolę żeby Dembele został.

Drugą kwestią jest to, że jeśli przyjdzie do nas Lewy, to on potrzebuje konkretnego asystenta, którym Dembele mógłby być.

Lewy, Dembele, Auba, Ferran, Depay, Fati i mamy konkretnych atakujących.

@Sortello oczyma ty bredzisz, koleś chce ok. 20 co najmniej a ty piszesz o 10 i to z warunkami :-))))

@Sortello Fajnie, tylko że Dzbanele czy pewnie raczej Sissoko chce podobno 17 baniek. Raz że to nie wpisuje się w obecną politykrę Barcy, a dwa k...a za co takie pieniądze? Za to że w końcu raczył zagrać parę przyzwoitych meczów? Po paru latach leczenia i lecenia w kulki?

@dariooo 20mln netto? XD

@Sortello w sumie, jeszcze lepiej by było, jakby go podpisać za 5mln...sęk w tym, że on i agent siusiak chcą min 20/rok i bonusu z du*y za podpis.

@kinioo chcieć to oni sobie mogą.
Jakoś nie widać, żeby ktoś im tyle dawał, bo inaczej już dawno podpisaliby kontrakt.

Dembele od stycznia, może podpisać umowę z nowym pracodawcą, jednak wciąż tego nie zrobił. Dlaczego?
Podejrzewam, że nie dostali takiej umowy o jakiej marzą.
Póki co to tylko gwiazdorzą i przeciągają wszystko i wszystkich.

Pożyjemy zobaczymy. Uważam, że na 80% Dembele jest już poza Barceloną, ale nie zdziwię się, jak te 20% zadecyduje i podpisze z nami nowy kontrakt.

@Sortello dla mnie koleś już dawno powinien wyp....
« Powrót do wszystkich komentarzy