Mundo Deportivo: Barcelona musi uważać, by Gavi nie popełnił błędów Pedriego

Julia Cicha

13 czerwca 2022, 18:00

Mundo Deportivo

5 komentarzy

Fot. Getty Images

Po kolejnym świetnym meczu w reprezentacji Hiszpanii Gavi w końcu udał się na zasłużone wakacje. W sezonie, który właśnie się dla niego zakończył, rozegrał 63 mecze (47 w pierwszym zespole, jeden w rezerwach i 15 w reprezentacji). Barcelona musi więc bardzo uważać na jego zdrowie.

Nauczona doświadczeniem po tym, co spotkało Pedriego, Barça z pewnością nie będzie nadmiernie eksploatować Gaviego. Starszy z pomocników rozegrał w swoim pierwszym pełnym sezonie 52 oficjalne spotkania w klubie, a po dołożeniu do tego gry w reprezentacji podczas mistrzostw Europy i igrzysk olimpijskich jego licznik zatrzymał się na 73 starciach. Następnie miał kilka tygodni wakacji, ale kalendarz rozgrywek ligowych był wymagający, co skończyło się kilkoma kontuzjami Kanaryjczyka. Przez to w drugiej kampanii w pierwszym zespole rozegrał tylko 21 meczów.

Z tego powodu szczególnie ważne jest, by Gavi mógł teraz zregenerować się i odpocząć tak długo, jak tego potrzebuje. Barça ma opracować specjalny plan pozwalający mu wrócić do gry w jak najlepszym stanie. Teoretycznie powinien otrzymać 22 dni wolnego. Być może ten okres nieco się wydłuży, ale na pewno niedługo, ponieważ następnie drużyna uda się na tournée do Stanów Zjednoczonych.

Pomocnik powinien też przedłużyć umowę z Barceloną, kiedy w końcu uzgodni z nią wszystkie szczegóły. Klub musi uważać, ponieważ Gavim zainteresowały się zdaniem mediów Manchester City, Liverpool, PSG oraz Bayern Monachium.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

To nie były błędy dzieciaka Pedriego, tylko całej dorosłej tłuszczy, która otoczyła go "opieką"

Gavi na zawsze w Barcy.

Grać musi ale wszystko z głową a co najważniejsze niech podpiszą z nim kontrakt bo jest to przyszłość naszej pomocy

Myślałem, ze chodzi o przedłużenie umowy

Patrząc na sezon poprzedni to jakoś jestem pewny że Pedri, Busi i Gavi będą grali prawie wszystko zwłaszcza jeśli by de Jonga sprzedali , reszta co najwyżej do niewielkiej rotacji.