Javier Tebas: Dołączenie Barcelony do CVC nie jest obowiązkowe

Julia Cicha

13 czerwca 2022, 14:30

Marca

11 komentarzy

Fot. Getty Images

Javier Tebas po raz kolejny w ostatnich tygodniach skomentował sytuację finansową Barcelony, umowę z CVC a także pracę hiszpańskich sędziów.

Kluby-państwa: Nie wstawiam się za Realem w sprawie Mbappe. Robię to dla europejskiej piłki. Zezwolenie na nierynkowe operacje… To groźniejsze niż Superliga. PSG skończy sezon z 200 milionami euro straty, a ma już 300. A i tak przedłużyło umowę z Mbappe. Nie wiem, jakie sztuczki zastosuje, może będzie płacić poza Francją albo zwiększy wpływy sponsorskie. W kwestii City Raiola jasno mówił o prowizjach. W tym tygodniu złożymy doniesienie na PSG, w zeszłym tygodniu zrobiliśmy to z City. Chcemy silnej branży.

Kluby zrujnowane tak jak mówił Florentino?: To nieprawda. Barça to maszyna do robienia pieniędzy, bo musi pracować nad dźwigniami. W programie, w którym był Florentino, powiedziano trochę głupot. To była wymówka, by przekonać więcej klubów.

Sytuacja Barcelony: Laporta jest zły, ale wie, co musi zrobić. Od stycznia do czerwca nie doszło do wielu zmian, wie, co musi zrobić, by sprowadzić piłkarzy. Mam nadzieję, że Barcelonie się uda, bo jej sytuacja nie podoba się nam, także z powodów medialnych. Finansowo nie jest w stanie zrobić niektórych rzeczy, ale z dźwigniami będzie mogła sprowadzić kilku zawodników. Nie odpuściliśmy Bartomeu, a dużo o tym mówiono.

CVC: Dołączenie przez Barcelonę do CVC nie jest konieczne. Musi sprzedać aktywa, ale CVC nie jest jedynym sposobem. Porozumienie jest dobrowolne.

Sędziowanie: Nigdy nie można być zadowolonym, kiedy w klubach jest tyle zamieszania. Coś się dzieje, gdy tyle klubów narzeka. Myślę, że chodzi o VAR. Jego wdrożenie jest pozytywne, ale nie można zadowolić się 90% trafnych decyzji. Tak nie może być. Trzeba zunifikować sędziów VAR, nie powinny to być osoby, które są też sędziami głównymi. Dzięki temu można by poprawić kryteria, np. przy zagraniach ręką.

Mecz LaLigi zagranicą: Widzimy Superpuchar w Arabii… Dlaczego nie mecz ligowy w USA? Nie jest to priorytetem, nie spędza mi snu z powiek. Wiemy, że żeby to zrobić, kto inny musi rządzić federacją.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ale mnie ten pajac drażni Jprd
« Powrót do wszystkich komentarzy