Sport: Jakie sprawy Barcelona powinna zamknąć do 30 czerwca?

Julia Cicha

13 czerwca 2022, 15:30

Sport

17 komentarzy

Fot. Getty Images

Do końca czerwca pozostało 2,5 tygodnia, a Barcelona wciąż ma wiele do zrobienia przed oficjalnym zakończeniem sezonu i zamknięciem roku obrachunkowego. Sport stara się wymienić wszystkie najpilniejsze sprawy klubu.

Obniżka pensji kapitanów

Barça musi rozpocząć rozmowy z Busquetsem, Piqué i Albą, którzy mają najwyższe pensje w kadrze. Sergi Roberto przedłużył niedawno umowę, znacznie obniżając swoje wynagrodzenie. Wszystko wskazuje na to, że zawodnicy są otwarci na rozmowy i chcą pomóc klubowi, ale Sergio Busquets zaznaczył niedawno, że wolałby dowiadywać się wszystkiego bezpośrednio ze źródła, a nie z mediów.

Sprzedaż piłkarzy i zwolnienie numerów

Zanim pozyska jakiegokolwiek gracza, Barcelona musi mocno przewietrzyć szatnię. Najlepiej, jeśli zrobi to jeszcze przed końcem miesiąca. Camp Nou mogą opuścić Neto, Lenglet, Mingueza, Umtiti, Puig i Braithwaite. Niepewna jest także sytuacja Desta, Frenkiego i Memphisa, za których można uzyskać wyższe sumy niż za pierwszą grupę zawodników.

Przedłużenie umowy z Gavim

Wychowanek zasłużył na nowy kontrakt i podwyżkę, ale wciąż nie doszło do osiągnięcia porozumienia. Gavi stanie się piłkarzem pierwszego zespołu, a jego klauzula odejścia zostanie znacznie zwiększona. Barça raczej nie martwi się o jego przyszłość, ale i tak jak najszybciej powinna podpisać umowę z utalentowanym pomocnikiem, by nie ryzykować.

Sprawa Dembélé

Francuz najprawdopodobniej stanie się od 1 lipca wolnym agentem i przejdzie do innego klubu. Szanse na jego pozostanie są małe, ale nie można wykluczyć, że Moussa Sissoko zwróci się jeszcze do Barçy, by porozmawiać o potencjalnym przedłużeniu umowy, szczególnie że Xavi chciałby Dembélé u siebie. Na razie stosunki są chłodne, a Barcelona utrzymuje, że przekazała ostateczną propozycję i nie zamierza jej już modyfikować. Ousmane’em są zainteresowane Chelsea i PSG.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Kopa w dupe dla Dembele dac do 30tego. Zamykam.

Jakie sprawy powinni zamknąć? Zamknąć to powinni Bartomeu...

Sprawa z Dembele już dawno powinna być zamknięta. Jeśli jego agent zwróci się do Barcy to będzie znaczyło, że każda inna oferta nie wypaliła a wtedy Lapciu ładnie powinien pokazać mu na drzwi i nara. Ktoś kto traktuje Barcelone jako wyjście awaryjne nie powinien mieć tutaj miejsca.

Wymienione problemy są w zasadzie od sezonu (a niektóre dłużej) więc jakoś nie robię sobie nadziei że cokolwiek w tych sprawach zmieni się do końca czerwca

"Jakie sprawy Barcelona powinna zamknąć do 30 czerwca?" Powinna zamknąć drzwi przed Dembele.

Za chwilę się zorientuję że nie ma kolejki chętnych i będzie stał pod drzwiami a my wtedy "akwizytorów nie przyjmujemy do widzenia" zostanie mu płacz i zgrzytanie zębów.

Feta na stadionie z okazji podpisania Roberto.

@PatrykBarca Amen.

@Azi Zarząd nie chce robić pochopnych ruchów, ale panuje optymizm.

Na Dembele gotowe są się skusić dwa kluby, o dziwo takie które nie liczą się zbytnio z pieniędzmi i mogą sobie nietrafiony transfer wrzucić w koszty...pożegnajmy ten kolejny niewypał transferowy: Panu Dembele już dziękujemy!!!

@PatrickKluivert999 Wymienili tylko zawodników niewypożyczonych, bo formalnie Pjanić i Trincão przed 30 czerwca nie wrócą do Barcelony.

@creativeopinion nikt cię nie pytał

@Kazragore tylko, że w takiej sytuacji niestety Barca go przyjmie, choć nie powinna. Bo wtedy Xavi będzie nalegał, że go potrzebuje w swoim projekcie. I po raz kolejny nasza Barcelona pokaże że nie trzeba jej szanować.

Zamknąć bramy, zgasić światło.

Barca bardzo wolno działa, bardzo. Jak oni się 2 tygodnie zbierają do rozmów z piłkarzami.

Do Listy: Neto, Lenglet, Mingueza, Umtiti, Puig, Braithwaite dopisać trzeba Pjanicia i Trincao (jego bym wypożyczył)

Gdyby z „musu” mial podpisac niekorzystna umowe to scenariusz z poprzednich lat murowany. Niech nie wraca bez wzgledu na sytuacje.

Przez chwilę było cicho w njusach o Dembusiu, że już myślałem, że go u nas nie ma, a tu taki "zonk"...i bla, bla, bla, dalej.