Sport: Jakie sprawy Barcelona powinna zamknąć do 30 czerwca?

Julia Cicha

13 czerwca 2022, 15:30

Sport

17 komentarzy

Fot. Getty Images

Do końca czerwca pozostało 2,5 tygodnia, a Barcelona wciąż ma wiele do zrobienia przed oficjalnym zakończeniem sezonu i zamknięciem roku obrachunkowego. Sport stara się wymienić wszystkie najpilniejsze sprawy klubu.

Obniżka pensji kapitanów

Barça musi rozpocząć rozmowy z Busquetsem, Piqué i Albą, którzy mają najwyższe pensje w kadrze. Sergi Roberto przedłużył niedawno umowę, znacznie obniżając swoje wynagrodzenie. Wszystko wskazuje na to, że zawodnicy są otwarci na rozmowy i chcą pomóc klubowi, ale Sergio Busquets zaznaczył niedawno, że wolałby dowiadywać się wszystkiego bezpośrednio ze źródła, a nie z mediów.

Sprzedaż piłkarzy i zwolnienie numerów

Zanim pozyska jakiegokolwiek gracza, Barcelona musi mocno przewietrzyć szatnię. Najlepiej, jeśli zrobi to jeszcze przed końcem miesiąca. Camp Nou mogą opuścić Neto, Lenglet, Mingueza, Umtiti, Puig i Braithwaite. Niepewna jest także sytuacja Desta, Frenkiego i Memphisa, za których można uzyskać wyższe sumy niż za pierwszą grupę zawodników.

Przedłużenie umowy z Gavim

Wychowanek zasłużył na nowy kontrakt i podwyżkę, ale wciąż nie doszło do osiągnięcia porozumienia. Gavi stanie się piłkarzem pierwszego zespołu, a jego klauzula odejścia zostanie znacznie zwiększona. Barça raczej nie martwi się o jego przyszłość, ale i tak jak najszybciej powinna podpisać umowę z utalentowanym pomocnikiem, by nie ryzykować.

Sprawa Dembélé

Francuz najprawdopodobniej stanie się od 1 lipca wolnym agentem i przejdzie do innego klubu. Szanse na jego pozostanie są małe, ale nie można wykluczyć, że Moussa Sissoko zwróci się jeszcze do Barçy, by porozmawiać o potencjalnym przedłużeniu umowy, szczególnie że Xavi chciałby Dembélé u siebie. Na razie stosunki są chłodne, a Barcelona utrzymuje, że przekazała ostateczną propozycję i nie zamierza jej już modyfikować. Ousmane’em są zainteresowane Chelsea i PSG.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Zamknąć bramy, zgasić światło.
« Powrót do wszystkich komentarzy