Mundo Deportivo: Lewandowski pozostaje wierny Barcelonie

Julia Cicha

13 czerwca 2022, 11:31

MD, Sport

37 komentarzy

Fot. Getty Images

Coraz więcej klubów zgłasza się po Roberta Lewandowskiego, ale Mundo Deportivo zapewnia dziś, że Polak pozostaje wierny Barcelonie. Na rynku transferowym zaczęły się właśnie pojawiać operacje, które ostatecznie mogą sprawić, że napastnik trafi na Camp Nou.

Wśród drużyn, które zaczęły wypytywać o Lewandowskiego, znajduje się m.in. PSG. Mimo to dziennik jest zdania, że od momentu zakończenia sezonu Bundesligi Polak myśli jedynie o Barcelonie. Sugeruje to zresztą jego niedawna wypowiedź w podcaście sugerująca, że bierze pod uwagę innych ofert. Obecnie najlepszym rozwiązaniem jest po prostu czekanie, aż kluby rozpoczną rozmowy między sobą. Barça i piłkarz uzgodnili trzyletnią umowę i dziewięć milionów euro pensji na sezon, a teraz Katalończycy muszą działać, by pozyskać odpowiednie fundusze. Bayern wciąż się opiera, ale wiele wskazuje na to, że jest blisko pozyskania Sadio Mane, który miałby być następcą Lewandowskiego.

Poczyniono już nawet ku temu pierwsze kroki. Liverpool zakontraktował właśnie Darwina Núñeza, co może oznaczać, że jest już pogodzony z utratą Mane. Fabrizio Romano informował nawet, że Bayern jest coraz bliżej jego pozyskania. W najbliższych godzinach powinno dojść do przedstawienia nowej oferty. To znacznie zwiększyłoby szanse Lewandowskiego na odejście już tego lata. Polak zapewniał Bayernowi średnio 43 gole na sezon i trudno będzie dorównać takim osiągnięciom, ale Senegalczyk na pewno jest klasowym napastnikiem. Wszystko wskazuje więc na to, że niedługo możemy spodziewać się oficjalnego rozpoczęcia negocjacji Barcelony z Bawarczykami.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Ja tam z przyjemnością kupię koszulkę w barwach Barcy z Robertem na plecach
« Powrót do wszystkich komentarzy