Mundo Deportivo: W tym tygodniu rozpoczną się negocjacje z kapitanami ws. obniżki pensji

Dariusz Maruszczak

13 czerwca 2022, 09:30

Mundo Deportivo

14 komentarzy

Fot. Getty Images

Barcelona w celu poprawy swojej sytuacji finansowej musi nie tylko uruchomić słynne „dźwignie”, ale też działać na rzecz obniżenia wynagrodzeń w zespole. Jak donosi Mundo Deportivo, w tym tygodniu mają rozpocząć się kontakty z kapitanami w tej sprawie.

Władze klubu podkreślały w oficjalnych wypowiedziach, że negocjacje ws. redukcji pensji muszą zacząć się od najwyższych kontraktów, a do nich należą wynagrodzenia kapitanów. Jordi Alba i Sergio Busquets już stwierdzili publicznie, że są gotowi na pomoc klubowi, jeśli założenia będą rozsądne, choć żałowali, że o tego typu inicjatywie dowiadywali się z prasy. Teraz zgrupowania reprezentacji dobiegają końca, a według Mundo Deportivo w najbliższych dniach rozpoczną się rozmowy z agentami kapitanów. Nie dotyczy to oczywiście czwartego z nich Sergiego Roberto, który już podpisał kontrakt z obniżką wynagrodzenia na poziomie 60%.

Negocjacje nie będą łatwe, ponieważ zawodnicy mają obowiązujące umowy, które obie strony zgodziły się podpisać, a kapitanowie już wcześniej szli na rękę Barcelonie. Zdaniem Mundo Deportivo gracze rozumieją sytuację finansową klubu, ale nie zgodzą się na każde proponowane warunki. Problemem jest też to, że wypłata ich pensji była już wcześniej odraczana, aby Barcelona zyskała miejsce w budżecie płacowym, wiec teraz koszt ich utrzymania został skumulowany. Kontrakty Jordiego Alby i Gerarda Piqué obowiązują do 2024 roku, więc jest w tym zakresie jeszcze jakieś pole manewru, natomiast umowa Sergio Busquetsa kończy się już za rok. Według Mundo Deportivo pomocnik obecnie nie chce zostawać w klubie na dłużej, więc przesunięcie zobowiązania oznaczałoby, że Barça mogłaby mu płacić w okresie gry dla innego zespołu. Jeszcze w tym tygodniu mogą zostać nawiązane kontakty z innymi graczami, np. z Frenkiem de Jongiem (o ile Holender zostanie na Camp Nou), ale to kapitanowie mają najwyższe wynagrodzenia, którymi trzeba się zająć.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jedna uwaga, często mówimy o Roberto "czwarty kapitan", ale to jest chyba trzeci(?).

Roberto obniżył pensje o 60% przedłużając kontrakt z 1 do 2 sezonów czyli tak na prawdę w pierwszym sezonie zarobi 40% i w drugim 40% czyli łącznie zarobi 80% tego co miał zarobić za nicnierobienie. Także realna obniżka wynagrodzenia to 20%.

Teraz będzie szedł przekaz, że to Roberto był pierwszy ze wszystkich do obniżenia pensji. :P

czegoś nie rozumiem... W ubiegłym roku tak się chwaliło Pique że gra prawie za darmo, a teraz dalej krzyczą że ma jeden z najwyższych kontraktów w zespole?

Jak do tej pory na naszych kapitanów zawsze mogliśmy liczyc i wydaje mi się że teraz też nie będzie większych problemów.
Smutny fakt jest jednak taki, że miniony sezon pokazał że weterani nadal są kluczowi zawodnikami zespołu, a następców albo brak albo są zbyt młodzi aby wejść w ich buty.

Mam nadzieję że w jakimś tam stopniu to będą faktycznie obniżki a nie odroczenia. Zresztą teraz Busi i Alba po wypowiedziach na konferencjach nie mają chyba wyjścia. Chyba że to była zwykła zagrywka pijarowa.