Joan Laporta: Nowa umowa Gaviego? Jesteśmy bardzo blisko porozumienia

Mateusz Doniec

11 czerwca 2022, 14:27

El Partidazo de COPE, Sport

22 komentarze

Fot. Getty Images

Po spotkaniu z Federacjami Penyi z Asturii i Kantabrii Joan Laporta odpowiedział na pytania dziennikarzy. Prezydent Barçy wypowiedział się na temat działań klubu oraz skomentował sytuacje poszczególnych zawodników.

Sytuacja klubu: Pracujemy, aby uzdrowić finanse Barcelony. Jeśli na czwartkowym zgromadzeniu socios zaakceptują aktywację dwóch operacji ekonomicznych, które planujemy, będziemy mieli dobre informacje. Uzdrowimy finanse Barçy wcześniej, niż przewidywaliśmy. Będziemy mieli dodatni kapitał własny, zmniejszymy zadłużenie w sposób zrównoważony i będziemy mogli inwestować, aby wzmacniać nasze zespoły. Uzdrowienie finansów zależy od dwóch kwestii: sprzedaży określonego procentu praw telewizyjnych oraz sprzedaży 49% BLM, które jest własnością Barçy. Klub pracuje równolegle nad wzmocnieniem zespołu: dyrekcja sportowa jest gotowa do realizacji opcji, które mamy, aby stworzyć bardziej konkurencyjną kadrę.

Gavi: Jesteśmy optymistycznie nastawieni. Chcemy oczywiście, aby Gavi kontynuował karierę w Barcelonie. To dla nas wyjątkowa radość, bo jest naszym wychowankiem. Wiemy, że Gavi chce grać dalej w Barcelonie i jego agent, którego znamy, też tego chce. Jesteśmy bardzo blisko porozumienia.

Dembélé: Ousmane ma od nas ofertę przedłużenia umowy, ale nie mamy żadnych wiadomości, że ją zaakceptował. Koncentrujemy się teraz na opcjach, które pozwolą nam na normalną pracę.

Wykonana praca:  Gdy rozpoczęliśmy działania rok temu, klub był w fatalnej sytuacji. Udało nam się jednak zrestrukturyzować dług, zaoszczędziliśmy na pewnych kosztach, kontrolowaliśmy wydatki, zwiększaliśmy przychody i zajęliśmy się finansowaniem projektu Espai Barca, który pozwoli nam na rozwój.

Robert Lewandowski: Nie chcę rozmawiać o konkretnych zawodnikach. To byłby brak szacunku dla Bayernu Monachium.

Obniżka pensji: Kapitanowie wykonali gest prawdziwego barcelonismo, obniżając pensje. Będziemy im zawsze za to wdzięczni. Nikt inny poza kapitanami tego nie zrobił.

Sprzedaże: Jesteśmy przygotowani, jeśli trzeba będzie sprzedać któregoś z ważnych zawodników.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Już na wymioty zbiera od tego pier..
Mógłbym w końcu zamiast ciągle nawijać o ewentualnych kontraktach robić to w ciszy i tyle.
Lapcio to wypalony polityk który wciska farmazony

To zdanie jesteśmy optymistycznie nastawieni, powinni wyrzucić z wywiadów. Tyle już razy padało to zdanie w sprawie transferow, przedłużenia umów. Z jednej strony jest drabinka płacowa z drugiej Hiszpan i Walczak. Ciekawe czy lapcio sobię nie wymyśli, wiesz gavi, teraz nie ma hajsu ale poczekaj na przyszły sezon i wtedy sobie podpiszemy cyus glancus umowę, jak finanse staną na nogi, bo nowa umowa nas bardzo obciąża. A za rok gavi cyk do Realu

"Obniżka pensji: Kapitanowie gest prawdziwego barcelonismo, obniżając pensje. Będziemy im zawse za to wdzięczni." Po jakiemu to?

Ja bym na miejscu fotografa ta blisko nie podchodził, bo ten guzik zaraz wystrzeli.

Pedri>Fati>Araujo>Gavi>Nico nasz młody fundament i trzon klubowy.
Reszta może być sprzedawana.

Ale jesteśmy bardzo blisko porozumienia tak, jak z Messim, czy tak, jak z Roberto?

Jesteśmy pozytywnie nastawieni, potrzebna jest cierpliwość itd

Czyli odchodzi xD

tak jak z Messim czy bliżej?

Blisko to byliście już od dawna ;)
Najbardziej martwiłem się Araujo ale jak on został już zaklepany to Gavi jest już tylko formalnością.

Nikt poza kapitanami nie obniżył pensji? A to ciekawe, bo swego czasu powszechnie znana była wersja, że zgodzili się też ter Stegen, de Jong i Lenglet...