Joan Laporta: Nowa umowa Gaviego? Jesteśmy bardzo blisko porozumienia

Mateusz Doniec

11 czerwca 2022, 14:27

El Partidazo de COPE, Sport

22 komentarze

Fot. Getty Images

Po spotkaniu z Federacjami Penyi z Asturii i Kantabrii Joan Laporta odpowiedział na pytania dziennikarzy. Prezydent Barçy wypowiedział się na temat działań klubu oraz skomentował sytuacje poszczególnych zawodników.

Sytuacja klubu: Pracujemy, aby uzdrowić finanse Barcelony. Jeśli na czwartkowym zgromadzeniu socios zaakceptują aktywację dwóch operacji ekonomicznych, które planujemy, będziemy mieli dobre informacje. Uzdrowimy finanse Barçy wcześniej, niż przewidywaliśmy. Będziemy mieli dodatni kapitał własny, zmniejszymy zadłużenie w sposób zrównoważony i będziemy mogli inwestować, aby wzmacniać nasze zespoły. Uzdrowienie finansów zależy od dwóch kwestii: sprzedaży określonego procentu praw telewizyjnych oraz sprzedaży 49% BLM, które jest własnością Barçy. Klub pracuje równolegle nad wzmocnieniem zespołu: dyrekcja sportowa jest gotowa do realizacji opcji, które mamy, aby stworzyć bardziej konkurencyjną kadrę.

Gavi: Jesteśmy optymistycznie nastawieni. Chcemy oczywiście, aby Gavi kontynuował karierę w Barcelonie. To dla nas wyjątkowa radość, bo jest naszym wychowankiem. Wiemy, że Gavi chce grać dalej w Barcelonie i jego agent, którego znamy, też tego chce. Jesteśmy bardzo blisko porozumienia.

Dembélé: Ousmane ma od nas ofertę przedłużenia umowy, ale nie mamy żadnych wiadomości, że ją zaakceptował. Koncentrujemy się teraz na opcjach, które pozwolą nam na normalną pracę.

Wykonana praca:  Gdy rozpoczęliśmy działania rok temu, klub był w fatalnej sytuacji. Udało nam się jednak zrestrukturyzować dług, zaoszczędziliśmy na pewnych kosztach, kontrolowaliśmy wydatki, zwiększaliśmy przychody i zajęliśmy się finansowaniem projektu Espai Barca, który pozwoli nam na rozwój.

Robert Lewandowski: Nie chcę rozmawiać o konkretnych zawodnikach. To byłby brak szacunku dla Bayernu Monachium.

Obniżka pensji: Kapitanowie wykonali gest prawdziwego barcelonismo, obniżając pensje. Będziemy im zawsze za to wdzięczni. Nikt inny poza kapitanami tego nie zrobił.

Sprzedaże: Jesteśmy przygotowani, jeśli trzeba będzie sprzedać któregoś z ważnych zawodników.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

tak jak z Messim czy bliżej?

Ja bym na miejscu fotografa ta blisko nie podchodził, bo ten guzik zaraz wystrzeli.

Pedri>Fati>Araujo>Gavi>Nico nasz młody fundament i trzon klubowy.
Reszta może być sprzedawana.

@Bartas7VeB Tam niby część pensji miała być obniżona, część odroczona, ale to już tylko Duch Święty jeden chyba wie, bo gmatwanina komunikatów klubu i wszelkich mniej lub bardziej zmyślonych doniesień pismaków w tej sprawie jest wręcz nie do opisania.

@Herbert Wydaje mi się, że oni odroczyli ale mogę się mylić.

Nikt poza kapitanami nie obniżył pensji? A to ciekawe, bo swego czasu powszechnie znana była wersja, że zgodzili się też ter Stegen, de Jong i Lenglet...

@ZygmuntTrzeciFaza coraz więcej o tym gadają, więc pewnie jak z Messim...

Ale jesteśmy bardzo blisko porozumienia tak, jak z Messim, czy tak, jak z Roberto?

@Herbert też mi się tak nie wydaję, skoro teraz mają takie kwoty a obniżali to nie ma sensu chyba, że to była obniżka typu 5%. Chyba? Że to jakies pozorne obniżenie typu zamiast pensji jakies bonusy itd Ciężko w ogóle coś powiedzieć bo zarząd gada enigmatycznie, a media codziennie zmieniają wersję...

@Herbert obniżki były tylko na czas pandemii, reszta to odroczenia o ile były. By musiał klub informować, a nie marca i as o tym

Jesteśmy pozytywnie nastawieni, potrzebna jest cierpliwość itd

@MarioVeB! Co Ty gadasz. Powiedział jedno ogólne zdanie, że klub pracuje nad wzmocnieniami - i to w kontekście naprawiania sytuacji finansowej klubu. Normalna, ogólna, krótka wypowiedź.
Lapcio nie jest idealny, ale najważniejsza była duża zmiana na lepsze i chcesz czy nie, jest duża zmiana na lepsze. Nie możemy zapominać co było jeszcze rok temu. Oczywiście rozliczymy Lapcia i spółkę dopiero za jakiś czas, ale na razie wszystko wskazuje na to, że jest znacznie lepiej.

Już na wymioty zbiera od tego pier..
Mógłbym w końcu zamiast ciągle nawijać o ewentualnych kontraktach robić to w ciszy i tyle.
Lapcio to wypalony polityk który wciska farmazony

@lioners18 Chyba jednak wcześniej....,bo w klubie nie ma opcji i raczej prezesowi ubędzie!Niestety!Więc :albo nowe albo krawiec!

@kakusus Jezeli Fati bedzie mial rok gry bez kontuzji to zamienisz miejscami z Pedrim. Jest zwykle fenomenalny. Pedri ma jeszcze sporo do nauki. W rok sie nauczyl i widac jego poprawe sprzed roku ale to nie najlepsza wersja.

To zdanie jesteśmy optymistycznie nastawieni, powinni wyrzucić z wywiadów. Tyle już razy padało to zdanie w sprawie transferow, przedłużenia umów. Z jednej strony jest drabinka płacowa z drugiej Hiszpan i Walczak. Ciekawe czy lapcio sobię nie wymyśli, wiesz gavi, teraz nie ma hajsu ale poczekaj na przyszły sezon i wtedy sobie podpiszemy cyus glancus umowę, jak finanse staną na nogi, bo nowa umowa nas bardzo obciąża. A za rok gavi cyk do Realu

"Obniżka pensji: Kapitanowie gest prawdziwego barcelonismo, obniżając pensje. Będziemy im zawse za to wdzięczni." Po jakiemu to?

@MrCental dobrobyt w klubie

@Scross To nie wydaje mi się, żeby kapitanowie obniżyli je jeszcze później, a reszta nie. Coś tu jest pomieszane zdrowo. Bo jak obniżyli, aneksami do umów? To dlaczego nikt o tym nie informował?

Czyli odchodzi xD

@ZwyklyKibicBarcy04 ja mam wrażenie, że umowa z Gavim jest już ustalona tylko nie możemy go zarejestrować w pierwszej drużynie bo w lipcu wracają z wypożyczeń i będą częścią pierwszego zespołu. Nie wierze, że Gavi podpisują nowy kontrakt będzie dalej zarejestrowany w drugiej drużynie.

Blisko to byliście już od dawna ;)
Najbardziej martwiłem się Araujo ale jak on został już zaklepany to Gavi jest już tylko formalnością.