Luis Enrique: Gavi musi się jeszcze bardzo poprawić zarówno na murawie, jak i poza boiskiem

Mateusz Doniec

11 czerwca 2022, 16:00

Marca

13 komentarzy

Fot. Getty Images

Selekcjoner reprezentacji Hiszpanii Luis Enrique skomentował na konferencji prasowej przed meczem z Czechami dyspozycję kadry oraz poszczególnych zawodników jak np. Ansu Fati czy Gavi.

Ansu Fati: Nie mam wątpliwości, że Ansu wróci na swój poziom. To wyjątkowy zawodnik, jeśli chodzi o zdobywanie bramek. Nie powinniśmy się spieszyć z młodymi piłkarzami, wręcz przeciwnie. Ansu ma za sobą bardzo trudny rok, lecz przetrwał. Trzeba jednak być w odpowiednim rytmie.

Gavi: On musi się jeszcze bardzo poprawić zarówno na murawie, jak i poza boiskiem. Chodzi mi o szersze spektrum, aby każdy mógł myśleć, co uważa za słuszne. To dobre stwierdzenie, które wyjdzie na dobre tym wewnątrz kadry i tym poza kadrą.

Gavi i Busquets: Nie będę nikogo porównywał do Busquetsa, a szczególnie kogoś tak młodego. Według mnie Czesi zagrali znakomicie w obronie. Świetnie zamykali nam przestrzenie. Musimy poprawić rozgrywanie piłki i kreować więcej okazji bramkowych.

Konkurencja: Uważam, że Argentyna jest teraz ponad wszystkimi. Brazylia również, żeby mi jakiś dziennikarz z Brazylii nie zarzucił, że powiedziałem tylko o Argentynie. Argentyna i Brazylia są ponad wszystkimi.

Ocena dla reprezentacji: Nie byłem bardzo dobrym uczniem. Nie lubię wystawiać ocen. Nie było też źle (słuchają mnie moje dzieci!), ale doskonale też nie było. Ja nie wystawię ocen, wy to zróbcie. Zaakceptuję to, co wymyślicie.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
Zapomniał o żabojadach,którzy megapakę mają...!!!

Ja mam wrazenie ze LE to cały czas pracuje dla Barcy, chciałbym go jeszcze raz zobaczyć jako trenera Barcelony

Luis Enrique to giga chad

I poprawić wiązanie butów. A tak bardziej na serio, to widać, że wie co mówić, żeby zminimalizować ryzyko rozgwiazdorzenie się wschodzącej gwiazdy.

Myśleć co słuszne? O co chodzi xD

Ładnie pocisnął gaviemu żeby nie robił maniany i gwiqzdy z siebie bo skończy jak moriba

Konferencje Enrique z czasow pracy w Barcelonie to coś za czym mocno tęsknię. Chłop się nie pierdzieli z dziennikarzami xD

Jak zawsze mówi wprost co myśli szacun, mega trener i czlowiek