Luis Enrique: Gdybym widział piłkarzy lepszych od Érica Garcíi, to bym go nie powoływał

Julia Cicha

8 czerwca 2022, 19:33

Marca

9 komentarzy

Fot. Getty Images

Reprezentacja Hiszpanii zagra jutro ze Szwajcarią, a dzisiaj Luis Enrique odpowiedział na pytania dziennikarzy na konferencji prasowej i stanął w obronie Érica Garcíi. Obrońca jest krytykowany po błędzie popełnionym w meczu z Czechami.

Krytyka Érica: Jeśli jesteś profesjonalnym piłkarzem, musisz być gotowy na wszystko. Niektórzy gracze rozgrzewają dziennikarzy. Takie sytuacje są niesprawiedliwe, Éric popełnił błąd, ale niektóre błędy podobają się konkretnym sektorom. To go wzmocni, Éric jest spektakularnym piłkarzem i dopóki będę selekcjonerem, będzie otrzymywał powołania. Każdy ma swoją rolę, ja znam swoją i Éric też. Gdybym widział dwóch lub trzech lepszych piłkarzy na jego pozycji, nie powoływałbym go, ale skoro ich nie widzę… Nie będę uzasadniał mojej oceny. To gra w kotka i myszkę. Wyraziłem się aż za jasno. Nawet to, co powiedziałem, wywoła polemikę. Nie będę się już w to mieszać.

Styl Pedriego i Gaviego: Pedri przypomina stylem Iniestę, gra jakby tańczył. Gaviego jeszcze nie znacie, gdy będzie częściej pojawiał się w polu karnym, będzie strzelał głową, dobrze wchodzi i skacze. To wciąż projekt, on musi się rozwinąć, ale nie widzę gracza z przeszłości, którego by przypominał.

Ansu Fati: Podtrzymuję to, co mówiłem. Trzeba zachować spokój, Ansu podchodzi do tego jak do nagrody, powrotu do życia. Moim zdaniem się poprawia, nie będziemy się spieszyć. Jego poziom i jakość są poza wszelkimi wątpliwościami.

Błąd w pressingu: W meczu z Czechami najgorzej w pressingu grali napastnicy, a wszyscy winią Érica. To nasz najgorszy mecz w obronie, ale pressing z przodu zawiódł. Normalnie gramy trójką napastników, a rywal przeprowadził zmiany i ten brak pressingu nam zaszkodził. Indywidualnie nie jesteśmy tak dobrzy w pojedynkach, ale zespołowo tak. To nie jest tak, że kiedy przegrywamy, winni są wszyscy obrońcy, a kiedy wygrywamy, chwalimy napastników, którzy strzelają gole.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Serio nie widzisz lepszych xD?

"Indywidualnie nie jesteśmy tak dobrzy w pojedynkach"

No jak masz Pana Ferrana w składzie to co się dziwić?

może on jest dobry ale w aspektach które ludzi nie obchodzą

Mam wrażenie że LE cały czas wspiera Barcelonę tymi powołaniami skurczybyk jeden :)

Zawsze fajnie "poczytać" Enrique. Nie pierniczy się, nie ulega presji, ze stanowczością i przekonaniem udziela odpowiedzi i broni swoich pomysłów. Kozak!

Lucho konsekwentnie trzyma się swoich pomysłów i niby w porządku, ale dlaczego taki Raul Albiol zostaje w domu kosztem Diego Llorente to nie rozumiem.

To najlepszy artykuł jaki przeczytałem w tym roku :)

Szczególnie podoba mi się wypowiedz o pressingu. Standardem jest, że jak pressing nam nie siądzie i rywale wejdą w nas jak w masło to jest krzyk jaka to beznadziejna jest obrona. A tylko niewielki odsetek ludzi widzi że faktycznie zawalił ktoś inny. Zazwyczaj ktoś komu nie chciało się zrobić kilku kroków aby odciąć jednego z rywali od podania.

Eric zagra dobry mecz i ci sami będą gadać że to nowy Pique :) taka ich praca :)