Gavi błyszczy w reprezentacji, a jego sytuacja kontraktowa wciąż jest niejasna

Julia Cicha

7 czerwca 2022, 19:15

AS

26 komentarzy

Fot. Getty Images

Sezon klubowy dobiegł już końca, a piłkarze udali się na mecze reprezentacyjne, a tymczasem Gavi wciąż nie podpisał jeszcze nowej umowy z Barceloną. To poważny problem, który musi rozwiązać Mateu Alemany. W międzyczasie 17-latek zachwyca w starciach z Portugalią i Czechami.

Według ostatniej aktualizacji Transfermarkt pomocnik jest już wart 60 milionów euro. Luis Enrique mocno na niego stawia, co pokazał, dając mu miejsce w składzie w spotkaniu z Portugalią. Gavi odwdzięczył się świetną grą i kluczowym podaniem przed golem Moraty. Trzy dni później sam trafił do siatki, stając się najmłodszym zdobywcą bramki w historii reprezentacji Hiszpanii. Dokonał tego w wieku 17 lat i 304 dni, dzięki czemu pobił rekord Ansu Fatiego.

Nie jest tajemnicą, że Gavi chce pozostać w Barcelonie, ponieważ żadna inna drużyna nie pasuje lepiej do jego umiejętności. Zainteresowanie nim wykazywały Bayern, Chelsea i Liverpool, ale on miał dać znać swojemu agentowi, że interesuje go jedynie Camp Nou. Jego wiek sprawia jednak, że Barça złożyła mu gorszą ofertę niż ta zaproponowana Ansu, Pedriemu czy Araujo. Agent Hiszpana nie był tym zachwycony, a media publikują obecnie sprzeczne informacje. Z jednej strony słyszymy, że Ivan de la Peña otrzymał w końcu najnowszą ofertę, a z drugiej agent zapewnia, że nie zna jeszcze jej treści. Rozpoczyna się kluczowy etap negocjacji, w którym klub ma wiele od stracenia. Gavi pokazał już, że potrafi być liderem na boisku, gra intensywnie i nie boi się starć, a do tego odznacza się inteligencją, szybkim wyprowadzaniem piłki, celnymi podaniami i bramkostrzelnością. To wszystko sprawia, że jego pozostanie w stolicy Katalonii jest dla wszystkich priorytetem.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Nie mogą tego spierniczyć. Liczę na scenariusz jak w przypadku Araujo. Doniesienia podobne, zainteresowanie, kwoty padały i nagle news o podpisanym kontrakcie ;)
« Powrót do wszystkich komentarzy