AS: Barcelona zaskoczona wypowiedziami Frenkiego de Jonga

Maciej Łoś

6 czerwca 2022, 16:15

AS

88 komentarzy

Fot. Getty Images

Po ostatnim meczu reprezentacji Holandii z Belgią Frenkie de Jong przyznał, że w kadrze gra mu się łatwiej niż w Barcelonie. Jak donosi AS, te słowa wywołały zdziwienie w klubie, ponieważ trenerzy bardzo starają się, żeby pomocnik czuł się dobrze na boisku.

Dziennikarze ASa skontaktowali się z osobami pracującymi w klubie, którzy twierdzą, że problemem Frenkiego de Jonga w Barcelonie jest nie ustawienie i umiejętności, ale brak wzięcia na siebie roli lidera. Barcelona jest przekonana, że piłkarz o takim talencie powinien wykonać już krok do przodu i wziąć na siebie większą odpowiedzialność. Tak się do tej pory jednak nie stało.

Jeśli chodzi o pozycję na boisku, to w klubie są zadowoleni ze zdolności Holendra do wbiegania do ataku z drugiej linii, choć czasem grał on także jako piwot w sytuacjach, gdy nieobecny był Sergio Busquets. Problemem dla De Jonga jest fakt, że kolejni trenerzy wciąż uważają kapitana Barçy za numer jeden na pozycji defensywnego pomocnika, dlatego Holender musi dostosowywać się do gry w innych miejscach.

Obecna sytuacja De Jonga jest niewiadomą. Holender zawsze podkreślał chęć pozostania w klubie, ale zdaje sobie sprawę, że trenerzy oczekują od niego przejęcia roli lidera Dlatego słowa pomocnika wypowiedziane po meczu z Belgią zaskoczyły Barcelonę, ponieważ osoby z klubu uważają, że jego problemem nie jest pozycja na boisku, a mentalność. Na korzyść zawodnika przemawia jego samokrytyczność. De Jong bardzo często w wywiadach ocenia swoją grę i widzi konieczność poprawy. Barça zastanawia się jednak nad sprzedażą piłkarza do Manchesteru United ze względów ekonomicznych.

 

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Dla zmiany systemu gry i innej filozofi gry za Messim powinien polecieć busqets który by w żadnym topowym klubie nie dał rady
..a za nimi alba i Roberto, jedyny że starej gwardi powinien zostać pique do nauki dla młodych bo rewolucja potrzebna od zaraz,święte krowy out..
« Powrót do wszystkich komentarzy