Bild: Bayern oczekuje za Roberta Lewandowskiego 40 milionów euro

Maciej Łoś

4 czerwca 2022, 12:30

Bild, AS, Sport

87 komentarzy

Fot. Getty Images

Bayern Monachium zdaje sobie sprawę, że Robert Lewandowski chce odejść i bardzo ciężko będzie go zatrzymać. Według doniesień Bilda, mistrz Niemiec jest gotowy sprzedać Polaka za 40 milionów euro.

Wszystko wskazuje na to, że dni Roberta Lewandowskiego w Bayernie są policzone. Polak otwarcie powiedział o tym kilka dni temu podczas konferencji prasowej na zgrupowaniu reprezentacji twierdząc, że dla dobra klubu i jego samego najlepsze będzie odejście. Po tym, jak Barcelonie nie udało się powalczyć o Erlinga Hålanda, napastnik mistrza Niemiec stał się wymarzonym kandydatem do stania się nową gwiazdą na Camp Nou.

Od samego początku władze Bayernu kategorycznie zapowiadały, że nie zamierzają sprzedać Lewandowskiego i podkreślały, że skoro Polak podpisał kontrakt do 2023 roku, to go wypełni. Jednak media coraz częściej podają, że dyrekcja mistrza Niemiec jest świadoma, że Lewandowski nie ugnie się i nie będzie dalej chciał występować w tej drużynie. Bild twierdzi, że Bayern jest skłonny sprzedać swojego gwiazdora za 40 milionów euro. Z kolei według Sportu, Barça nie chce płacić za niego więcej niż 30 milionów euro ze względu na jego wiek i wygasajacą za rok umowę.

Lewandowski najbardziej chciałby trafić do Barcelony, ale ta musi się najpierw uporać z przekroczonym limitem wynagrodzeń i Finansowym Fair Play LaLigi. Polaka obserwuje także m.in. Chelsea, ale jest zależna od przyszłości Romelu Lukaku.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Nie tak dawno takie kwoty to był pikuś dla Barcelony, teraz to wygląda jak łatanie dziur w skarpecie bezdomnego żeby wyskrobać kilka dukatów....ale wszystko jest przewrotne.

@OTX Kto płacił takie kwoty za kogokolwiek, kiedykolwiek komu kończy się za rok? Przecież za niewiele więcej można by wołać za Lewego przy kontrakcie 3 letnim. Bayern ma swoją politykę i oni w ten sposób pokazują, że mają wszystko pod kontrolą.

@OTX Dla Barcelony normą to kiedyś było płacenie kwot po 120-145 mln...

@T^L Real rok temu za Mbappe dawał 200 baniek… ;)

@Emerald rok temu wszyscy wiedzieli, że ta oferta nic nie zmieniała. Dużo ciężej pokazać taki transfer skuteczny :)

@T^L to prawda, ale właśnie w sytuacji zawodnika na tym poziomie to ma sens. Każdy sezon ma spora wartość.
« Powrót do wszystkich komentarzy