Sport: Leeds oczekuje 70 milionów euro za Raphinhię

Maciej Łoś

3 czerwca 2022, 18:45

Sport

78 komentarzy

Fot. Getty Images

Jak podaje Sport, Leeds zdaje sobie sprawę z chęci Raphinhi do przejścia do Barcelony, ale nie zamierza puszczać go za małe pieniądze. Angielski klub oczekuje za Brazylijczyka około 70 milionów euro.

Raphinha jest najważniejszym kandydatem do zastąpienia Ousmane'a Dembélé, jeśli Francuz ostatecznie nie podpisze nowego kontraktu z Barceloną. Brazylijczyk miał już zaakceptować warunki umowy z Barçą, ale klub nie dogadał się jeszcze z jego obecnym pracodawcą - Leeds. A to nie będzie łatwe ze względu na oczekiwania finansowe angielskiej drużyny.

W kontrakcie Raphinhi z Leeds istniał zapis, że jeśli drużyna spadnie z Premier League, wtedy Brazylijczyk mógłby odejść za 25 milionów euro. Do ostatniej kolejki los zespołu był niepewny, bo zajmował 18. miejsce w tabeli ligowej, ale w decydującym meczu utrzymał się, a jednego z goli strzelił właśnie skrzydłowy. Z tego powodu klauzula nie mogła zostać aktywowana i Leeds może negocjować swoją cenę.

Jak informuje Sport, Leeds wie, że Raphinha chce przejść do Barcelony, ale jednocześnie chce zarobić na tym transferze duże pieniądze. Anglicy chcieliby otrzymać za niego 70 milionów euro. To zdecydowanie ponad możliwości Barçy, która musi negocjować, żeby zmniejszyć tę cenę.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Czyli za Rikiego Pucia powinniśmy dostać Raphinie i 10 mln.
« Powrót do wszystkich komentarzy