FC Barcelona oficjalnie zaprezentowała pierwszy zestaw strojów na sezon 2022/2023

Dariusz Maruszczak

3 czerwca 2022, 10:35

FCBarcelona.es

51 komentarzy

Fot. Getty Images

FC Barcelona wreszcie oficjalnie zaprezentowała nowe koszulki na sezon 2022/2023.

Klub nie zrobił relacji na żywo z tego wydarzenia, jak to miało miejsce wcześniej, a jedynie opublikował kilka zdjęć za pośrednictwem swoich mediów. Pierwszy zestaw strojów ma być inspirowany olimpiadą w Barcelonie z 1992 roku, w trzydziestą rocznicę tego wielkiego wydarzenia. Koszulki zaprezentowano pod hasłem „płomień nadal jest żywy”, nawiązując symboliką do znicza olimpijskiego, a kto wie, może nawet do obecnej sytuacji Blaugrany. Trykot ocenił już Xavi.

Na zdjęciach koszulki prezentują Ansu Fati, Pedri czy Frenkie de Jong (co może mieć pewne znaczenie, choć Gerard Romero informuje, że sesja zdjęciowa z jego udziałem odbyła się 4 maja), a także piłkarki - zdobywczyni Złotej Piłki Alexia Putellas, Mapi León czy Aitana Bonmati. Trykoty można kupować od dziś w sprzedaży internetowej, a także w kilku oficjalnych sklepach klubu w Barcelonie. Od 8 czerwca będą dostępne w innych punktach sprzedaży. Stroje są wykonane w 100% z poliestru z plastikowych butelek po recyklingu. Można na nich zobaczyć również logo nowego sponsora - Spotify. Pod numerem koszulki zamiast logo UNICEF pojawia się UNHCR/ACNUR, czyli agencji ONZ zajmującej się ochroną uchodźców.

Barcelona przy okazji zorganizowała też akcję promocyjną. Ten, kto od 3 do 30 czerwca kupi nową koszulkę, będzie mógł wziąć udział w losowaniu bardzo interesującej nagrody. Otóż zwycięzca przez całe życie będzie otrzymywał trykot Blaugrany w każdym nowym sezonie, we wskazanym przez siebie rozmiarze. Koszulki kosztują od 89,99 do 154,99 euro w zależności od wybranego modelu.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Lepsze niż to cudo z tego sezonu co wyglądało jak podróbka z placu dziesięciolecia.
Pewnie się skuszę!!

@Mirom26 gdzie jest plac dziesięciolecia?
« Powrót do wszystkich komentarzy