MD: Romelu Lukaku opcją dla Barcelony w przypadku fiaska transferu Roberta Lewandowskiego

Dariusz Maruszczak

2 czerwca 2022, 10:00

Mundo Deportivo

80 komentarzy

Fot. Getty Images

Robert Lewandowski jest głównym celem Barcelony na wzmocnienie w lecie ataku drużyny, ale nie ma pewności, czy uda jej się pozyskać polskiego napastnika. Jak informuje Mundo Deportivo, gdyby transakcja nie doszła do skutku, Barça może postawić na Romelu Lukaku.

Kontrakt Lewandowskiego obowiązuje do 30 czerwca, więc decydujący głos ws. zawodnika wciąż należy do Bayernu, który nie musi godzić się na sprzedaż swojego gwiazdora. Co prawda zdecydowanie Polaka, aby opuścić Monachium, sprawia, że opcja transferu jest bardziej prawdopodobna, ale w grę wchodzą jeszcze problemy finansowe Barcelony. Dlatego też klub musi rozglądać się za innymi opcjami na wypadek, gdyby nie udało się pozyskać Polaka. Alternatywą może być właśnie Romelu Lukaku.

Barcelona ceni umiejętności Belga, a już w 2020 roku chciała go pozyskać, ale nie miała na to szans ze względu na finanse. Rok później Lukaku trafił do Chelsea za 112 milionów euro. 29-latek nie miał jednak dobrego czasu na Stamford Bridge. Jego relacje z Thomasem Tuchelem pozostawiały wiele do życzenia, pojawiały się różnego rodzaju konflikty, a zawodnik strzelił tylko 15 goli, nie zawsze mając miejsce w wyjściowym składzie. Nie jest tajemnicą, że Lukaku chce odejść, a i Chelsea może dążyć do pozbycia się problemu. Oczywiście w grę wchodzi tylko wypożyczenie zawodnika, ponieważ Barça nie byłaby w stanie zapłacić za jego transfer tyle, ile oczekiwaliby The Blues.

Jednocześnie Lukaku może być kluczem do wyrażenia przez Bayern zgody na transfer Lewandowskiego. Bawarczycy również są zainteresowani reprezentantem Belgii. Ich głównym celem pozostaje Sadio Mane, ale nie doszli jeszcze do porozumienia z Liverpoolem, a to gracz Chelsea jest klasycznym środkowym napastnikiem, który przejąłby rolę Lewandowskiego. W grę wchodzi również powrót Lukaku do Interu. Według La Gazzetta dello Sport napastnik byłby nawet gotów na rezygnację z 50% pensji, aby do tego doszło, ale Nerazzurri też są w stanie zaoferować jedynie wypożyczenie.

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Klub jest optymistycznie nastawiony do wzięcia połowy składu Chelsea za parę groszy, ponieważ ma bardzo dobre relacje z zarządem Chelsea, którego jeszcze nie zna, bo jest nowy
« Powrót do wszystkich komentarzy